Umowa wartości 70 milionów euro na kwiaty w Irlandii

0
317
aldi

Umowa wartości 70 milionów euro na kwiaty w Irlandii została podpisana przez dwóch partnerów biznesowych.

JZ Flowers i Aldi Ireland uzgodniły nową umowę o wartości 70 mln EUR, dzięki której firma z Co-Kildare dostarczy 33 mln świeżych łodyg kwiatów do sklepów Aldi w całym kraju.

Aldi sprzedała w zeszłym roku prawie 4,2 miliona bukietów i jest największym sprzedawcą świeżych kwiatów ciętych w kraju, z jedną na cztery łodygi kwiatowe sprzedawaną w Irlandii zakupioną od Aldi.

Ma 21,1% udział w rynku wszystkich sprzedaży kwiatów w całym kraju – najwyższy spośród wszystkich sprzedawców detalicznych.

Nowy pięcioletni kontrakt jest zwieńczeniem znaczącej ekspansji firmy JZ Flowers, która niedawno otworzyła nowy zakład pakowania o wartości 1,3 mln euro w Naas w Co Kildare.

Obiekt o powierzchni 51 000 stóp kwadratowych, zatrudniający 54 pełnoetatowych pracowników, zajmuje się dostarczaniem 137 sklepów Aldi Ireland z kwiatami.

Długoletni partnerzy

JZ Flowers i Aldi Ireland są partnerami od 1999 roku. JZ początkowo zaopatrywało irlandzkie sklepy Aldi w oryginalnym zakładzie produkcyjnym w Wielkiej Brytanii.

Ponad 10 lat temu Aldi Ireland zwróciło się do JZ Flowers z prośbą o rozważenie przeniesienia działalności do Irlandii ze względu na bezprecedensowy rozwój irlandzkiego biznesu, a JZ Flowers otworzył swój pierwszy zakład pakowania w Naas w 2006 roku.

Dyrektor JZ – Wayne Rowlatt powiedział, że unikalny model partnerstwa i zaopatrzenia Aldi zapewnia zaufanie do inwestowania i rozwoju irlandzkich operacji. – Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego nowego zakładu w Naas i naszego oddanego zespołu, który codziennie dostarcza świeże kwiaty klientom Aldi w całej Irlandii – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here