W Australii powstanie 40 miejsc pracy dzięki szklarni

0
308
Mapa Australii

Dzięki dotacji rządu stanowego, w Australii powstanie ponad 40 miejsc pracy, które pomogą szkółce Lockyer Valley rozwinąć się dzięki nowoczesnej szklarni.

Projekt oznaczać będzie, że Pohlman’s Nursery w Gatton przejdzie na światowy standard podczas tworzenia miejsc pracy w rolnictwie, poprzez dotacje z rządu Annastacii Palaszczuk.

Dotacja rządowa wyniesie 250 000 dolarów na projekt, który ma stworzyć osiem miejsc pracy w trakcie budowy, a następnie 40 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy po jej zakończeniu.

Minister ds. rozwoju przemysłu rolnego i rybołówstwa Mark Furner powiedział, że żłobek Pohlmana był jednym z 15 przedsiębiorstw w Queensland, które otrzymały dotację na rozwój obszarów wiejskich (RED), aby pomóc w finansowaniu ekspansji i tworzeniu miejsc pracy w regionach. – Istnieją plany budowy nowej, nowoczesnej szklarni, zaprojektowanej w celu zmaksymalizowania wydajności i zarabiania na rosnącej przepaści między podażą a popytem – powiedział Furner. – Te dotacje pokazują, jak rząd Palaszczuk wspiera dziś regionalne przedsiębiorstwa z Queensland i rozwija naszą gospodarkę na przyszłość – dodaje.

Dyrektor generalny Robert Pohlman powiedział, że projekt ośrodka propagacji żłobków w Pohlmans obejmuje nowy, najnowocześniejszy obiekt szklarniowy, który maksymalizuje produktywność, zapewnia precyzyjne środowisko dla wszystkich upraw i personelu oraz osiąga najwyższą jakość na rynku. Zamierzone rezultaty projektu obejmują zwiększenie wydajności, produkcji i sprzedaży dla firmy, tworząc w ten sposób miejsca pracy w Dolinie Lockyer i szerszej gospodarce – mówi. – Projekt zwiększy bezpieczeństwo dostaw, zmniejszając naszą ekspozycję na ryzyko ze strony zewnętrznych dostawców i umożliwi nam dalsze zaspokajanie popytu rynkowego, a także umożliwi Pohlmansowi dalsze badanie rynków eksportowych – dodaje.

Program dotacji na rozwój gospodarczy obszarów wiejskich oferuje powstającym projektom do 250 000 dolarów współfinansowania, na rzecz budowania przemysłu i zwiększania możliwości zatrudnienia w sektorze rolnym. Program dotacji w wysokości 10 mln dolarów przewiduje trzy rundy finansowania, w okresie trzech lat do 2021 roku.

Łącznie 15 przedsiębiorstw otrzymało 3,3 mln dolarów w ramach pierwszej rundy finansowania programu dotacji RED. Oczekuje się, że te 15 projektów stworzy ponad 600 miejsc pracy w sektorze rolnym w regionie Queensland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here