W Dublinie odbyła się impreza Energy 2019

0
259
energy ireland

Tydzień temu w Dublinie odbyła się impreza Energy 2019, skierowana do plantatorów ogrodniczych. To dobrze zorganizowane seminarium, które przyciągnęło międzysektorowe wsparcie ze strony przemysłu.

Miało na celu informowanie i zachęcanie plantatorów do poprawy efektywności energetycznej w swoich gospodarstwach. Rozwijanie zrozumienia technologii energii odnawialnej i tego, jak kształtują się jako propozycje zrównoważone, były głównymi tematami seminarium.

Plan zapotrzebowania na energię

Michelle Kearney z Departamentu Rolnictwa, Żywności i Morskiego (DAFM) podkreśliła, że ​​zwiększenie efektywności energetycznej w gospodarstwie było częścią wyzwania związanego ze zmianą klimatu. Irlandia postawiła sobie za cel 16% zapotrzebowania na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych do 2020 r. Jej departament pragnie pomóc przemysłowi w odegraniu tej roli, zachęcając hodowców do inwestowania w urządzenia oszczędzające energię, w ramach programu pomocy w postaci dotacji.

Irlandzki Urząd ds. Zrównoważonej Energii (SEAI) chętnie pomaga również w ramach swojego programu wsparcia MŚP. Andrea Carroll oświadczyła, że ​​średni biznes MŚP może obniżyć swoje rachunki za energię nawet o 30%, wdrażając środki w zakresie efektywności energetycznej. Program modernizacji oświetlenia dla małych i średnich przedsiębiorstw 2019 ma na celu pomóc plantatorom w ulepszeniu ich oświetlenia na diody LED, o potencjalnej oszczędności do 60%; może to spowodować średni zwrot z inwestycji w ciągu 1-2 lat. Najnowszy program, jaki właśnie istnieje, to EXCEED – plantatorzy mogą skorzystać z 50% dotacji, aby konsultant ds. energii zbadał swoją działalność pod kątem oszczędności i 30% dotacji kapitałowej na wdrożenie wyników raportu.

Paddy Phelan z Agencji Energetycznej 3 Hrabstw przedstawił korzyści z zainstalowania paneli słonecznych i wskazał, że rząd zachęca właścicieli domów i rolników do niedawno ogłoszonych programów dotacji. Jednak połączenie z siecią jest bardziej problematyczne i może wymagać zmiany przepisów.

Dermot Callaghan, dyrektor ds. rozwoju ogrodnictwa w Teagasc: – Planując to wydarzenie, chcieliśmy zebrać wszystkie źródła informacji, które są obecnie istotne dla tych, którzy rozważają inwestycje w energię odnawialną. Interesariusze sektora ogrodniczego mają długą historię wczesnego wdrażania technologii ekologicznych i nadal mają apetyt na technologie, które zapewniają zrównoważony rozwój gospodarczy i środowiskowy dla ich przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here