W holenderskich firmach odbyły się testy wody

0
233
woda

W ostatnim czasie w holenderskich firmach odbyły się testy wody, by wyeliminować problemy i podwyższyć jakość usług.

90% holenderskich firm zajmujących się ogrodnictwem szklarniowym w prowincjach Groningen i Drenthe skorzystało z bezpłatnej inicjatywy analizy wody.

Analiza jest częścią projektu Duursaam Glashelder, wspólnego projektu, którego celem jest poprawa jakości wody w regionie.

Pozytywna atmosfera

Jaate Delphy’s Vaate, który przeprowadził dużą część skanów, jest bardzo zadowolony z pozytywnej atmosfery, w jakiej się wszystko odbyło. Władze rady ds. gospodarki wodnej i ochrony środowiska – współpracują i szukają praktycznych rozwiązań. Firmy mają wystarczająco dużo czasu na rozwiązanie problemu „wąskich gardeł”, a plantatorzy bardzo chętnie spełniają wymagania – zauważa.

Podczas analizy wszystkie istotne problemy związane z wodą w firmie są mapowane i porównywane z wymogami prawnymi, takimi jak oczyszczanie wody wymagane od zeszłego roku. Sprawdzane są również najlepsze praktyki w firmie. Odkrycia kończą się raportem, który następnie służy jako podstawa do rozmowy z radą wodną i służbą ochrony środowiska. Podczas tej rozmowy omawiane są wszelkie niedociągnięcia lub wąskie gardła i ustalane jest rozwiązanie.

Entuzjazm był zaskakująco duży. Prawie wszyscy uczestniczyli, a wyjątki miały dobre powody – np. rozwiązanie firmy w najbliższym czasie lub przekonanie, że wszystko jest w porządku – mówi Bij de Vaate.

Strumienie skondensowanej wody

Powtarzającym się problemem było to, że w wielu firmach można poprawić przepływy skondensowanej wody. Na przykład trafili do basenu, który następnie zalał. Często jest to łatwe do rozwiązania – mówi konsultant. Dotyczy to również wycieków podczas zbierania drenażu. W wielu przypadkach konieczne było dostosowanie rurociągów i kilka firm zaczęło stosować nowe środki dezynfekujące, z opcją oczyszczania wody odprowadzającej. – Klimat gospodarczy był dla niektórych korzystny, co z pewnością pomogło mu sprawnie działać – mówi.

Zeszłej jesieni wystąpiły pewne problemy w zakresie odkażania, w tym częste zakłócenia, które nie zwiększyły zaufania do jakości odkażania. Od tego czasu sytuacja się poprawiła.

Jakość wody jest na pierwszym miejscu

Duursaam Glashelder obejmuje więcej niż tylko porady biznesowe. Program współpracy między rządami, a Glastuinbouw Nederland dotyczy również ograniczonej przepustowości ścieków w Klazienaveen, jakości wody do nawadniania, monitorowania wody i wymiany wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here