W Wietnamie kwitnie handel kwiatami

0
437
Kwiaty w Wietnamie

W Wietnamie kwitnie handel kwiatami, jednak statystyki i życie pokazują, że lokalni hodowcy oraz producenci mają jeszcze bardzo dużo do poprawy.

Mimo, że prowincja Lâm Đồng znana jest z wysokiej jakości kwiatów, nadal boryka się z problemami, takimi jak złe przechowywanie i brak nowych, wysokiej jakości nasion, które utrudniają jej zaspokojenie popytu krajowego.

Lâm Đồng to największy producent kwiatów w Vi Namt Nam, dostarczający trzy miliardy sztuk rocznie, czyli 50 procent produkcji krajowej, co stanowi 40 procent powierzchni uprawy kwiatów w kraju.

Domy i szklarnie sieci prowincji, które poprawiają uprawę kwiatów, zajmują łącznie 2000 ha, jednak większość kwiatów o wysokiej wartości jest importowanych do miasta. Kraj importował 18 milionów USD kwiatów na Nowy Rok Księżycowy 2018.

Gorsza jakość

Przedstawiciel Stowarzyszenia Kwiatów powiedział, że wiele lokalnych odwiecznych kwiatów pogorszyło się pod względem jakości, a wielu nie ma praw autorskich. Uniwersytety i ośrodki badawcze nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania na krzyżowanie i rozwój nowych rodzajów kwiatów, według stowarzyszenia. Prowincja, mimo że słynie z uprawy kwiatów, musi kupować nasiona z innych źródeł, aby uprawiać wysokiej jakości kwiaty, a wietnamskie przepisy dotyczące importu nowych nasion są obarczone skomplikowanymi procedurami, co prowadzi do braku nowych nasion. Tylko kilka zagranicznych firm ma duże obszary rolnicze i są w stanie korzystać z nowoczesnych maszyn. Ponadto rolnicy nie prowadzą badań rynku na żądanie i muszą polegać na pośrednikach.

Nguyễn Văn Bảo, dyrektor Dalat Hasfarm Co. Ltd. (specjalizująca się w świeżych kwiatach) powiedziała, że ​​większość rolników nadal pakuje zebrane kwiaty w małe wiązki, przechowuje je w kartonach i transportuje ciężarówką, która może wysuszyć i uszkodzić kwiaty. Ważne są technologie przechowywania kwiatów na eksport. Brak standardów dla rodzimych kwiatów skutkuje niespójną jakością.

Rynki zagraniczne

Przy 15-procentowym rocznym wzroście ilości kwiatów, branża Lung ma znacznie więcej zalet w porównaniu z innymi prowincjami, a jej kwiaty są popularne na rynkach zagranicznych, takich jak Japonia, Tajwan i Chiny. Jak zauważa stowarzyszenie, jego potencjał eksportowy jest nadal obiecujący.

Potrzebna jest lepsza współpraca między przedsiębiorstwami, państwem, naukowcami i rolnikami – mówią eksperci. Istotna są również zmiana, która pomoże przedsiębiorstwom importować nowe nasiona, a także wsparcie dla technologii oraz podatków i spraw gruntowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here