Wielka Brytania: Zagrożenie dla zdrowia roślin wzrasta

0
264
xylella

Wielka Brytania ma wiele różnorodnych roślin i drzew. Zagrożenie dla zdrowia roślin oraz drzew przed szkodnikami, a także chorobami jest realne i wzrasta.

Wielka Brytania jest obdarzona wspaniałą i różnorodną gamą roślin i drzew. Upiększają krajobrazy, publiczne i prywatne ogrody i obszary miejskie, zapewniając siedliska i żywność, aby wspierać przyrodę, jednak zagrożenie dla zdrowia roślin i drzew przed szkodnikami i chorobami jest realne i wzrasta.

Kampania „Nie ryzykuj” ma na celu ochronę kraju, prosząc ludzi, aby nie przywozili do Wielkiej Brytanii roślin, nasion, kwiatów, owoców lub warzyw z podróży zagranicznych. Szkodniki i choroby mogą występować na roślinach, nasionach, kwiatach, owocach i warzywach, nawet jeśli wyglądają zdrowo, a także na glebie przylegającej do korzeni roślin lub produktów roślinnych, takich jak warzywa korzeniowe.

Xylella niebezpieczną chorobą

Jednym z naszych największych problemów jest Xylella, jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób roślin na świecie. Chociaż Xylella nie jest obecna w Wielkiej Brytanii, to występuje w regionach Włoch, Francji, Portugalii i Hiszpanii. Jego obecność powoduje poważne skutki ekonomiczne i środowiskowe.

Każda epidemia w Wielkiej Brytanii doprowadziłaby do powszechnego zniszczenia roślin i drzew, ograniczenia handlu ogrodniczego i stosowania pestycydów do zwalczania owadów, które rozprzestrzeniają chorobę. We Włoszech szacuje się, że wpływ Xylelli na same drzewa oliwne do tej pory przyniósł 390 milionów euro strat w ciągu ostatnich trzech lat.

Rząd Wielkiej Brytanii zainwestował ponad 4,5 miliona funtów na wzmocnienie bezpieczeństwa granic, rekrutację nowych inspektorów roślin i zwiększenie szkoleń. Brytyjski rejestr zagrożeń dla zdrowia roślin jest najbardziej wszechstronny na świecie i zawiera ponad 1000 szkodników i chorób, które są regularnie sprawdzane i traktowane priorytetowo przez rząd i przemysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here