Wietnam ma ogromny potencjał w branży kwiatowej

0
260
vietnam

Wietnam ma ogromny potencjał w branży kwiatowej. Potwierdziły to niedawne targi HortEx, które odbyły się w Ho Chi Minh.

W połowie marca ponad 165 firm spotkało się w jednym miejscu: lokalni dostawcy, którzy koncentrują się na rynku wietnamskim oraz międzynarodowi, działający już na rynku i poszukujący lokalnych partnerów do nawiązania współpracy. Podczas wystawy spotkali się z wieloma wietnamskimi hodowcami i międzynarodowymi gośćmi z krajów takich jak Chiny, Tajlandia, Singapur, Malezja i Filipiny. Przez kilka dni przewinęło się 6 tysięcy odwiedzających.

Niekończące się możliwości?

Potencjał Wietnamu jest oczywisty, ale na rynku są wyzwania. Ponieważ średnia wielkość gospodarstwa w Wietnamie jest niewielka, a kapitał jest często ograniczony do plantatorów, inwestycje koncentrują się bezpośrednio na sprzęcie i szybkim ROI: foliach rozproszonych, lepszych odmianach i podstawowych systemach hydroponicznych produkcji i nawadniania. Ponieważ liczba rąk do pracy jest duża, automatyzacja nie jest priorytetem numer jeden w kraju. Firmy oferujące tego typu rozwiązania muszą wykazywać wartość dodaną swojego produktu pod względem bardziej jednolitych wyników i mniejszej liczby błędów ludzkich. Oczekuje się, że zmieni się to w ciągu najbliższych kilku lat.

Obecnie wielu producentów warzyw sprzedaje swój produkt bezpośrednio na lokalne rynki lub jeden z rozwijających się supermarketów. Przy jednolitości i rosnącym znaczeniu bezpieczeństwa żywności oczekuje się, że wietnamskie ogrodnictwo przekształci się w bardziej dojrzały i techniczny przemysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here