Wietnam otworzył największy zakład nawozów w regionie

0
277
vietnam

Wietnam otworzył największy zakład nawozów w regionie północnym. Que Lam Group z siedzibą w Ho Chi Minh City zainaugurowała swoją bio-organiczną fabrykę nawozów, która kosztowała 500 mld VND (21,54 mln USD) w północnej prowincji Vinh Phuc.

Zakład o powierzchni 4 hektarów – największy tego typu w północnym regionie – ma roczną zdolność produkcyjną 250 000 ton nawozu.

Dyrektor generalny Que Lam, Nguyen Thanh Vinh powiedział, że zakład został opracowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości organiczne produkty nawozowe w 25 północnych prowincjach i miastach. Jest to również drugi zakład jego firmy w dzielnicy Binh Xuyen.

Minister rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Nguyen Xuan Cuong określił uruchomienie elektrowni jako dobrą wiadomość dla krajowego przemysłu rolnego, który jest w trakcie procesu restrukturyzacji w kierunku „zielonego, czystego, bezpiecznego i zrównoważonego” sektora. Wezwał Que Lam Group i inne firmy do towarzyszenia państwu w przezwyciężaniu obecnych wyzwań i zwiększania wartości produktów rolnych w globalnych łańcuchach dostaw.

Que Lam Group należy do wiodących firm produkujących i handlujących nawozami organicznymi. Obecnie prowadzi działalność w 8 fabrykach nawozów organicznych w Wietnamie, dostarczając 500 000 ton produktów rocznie. Firma zamierza wyprodukować 1,5 mln ton nawozu organicznego do 2020 roku, dwa miliony ton do 2025 roku i 3,5 mln ton do 2035 roku.

Wietnamski sektor rolniczy zużywa 11 milionów ton nawozów, z czego tylko 8 procent to produkty ekologiczne, według Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo podało, że nawóz odgrywa kluczową rolę w rolnictwie. Wietnam ma 10 milionów hektarów gruntów rolnych. Produkcja ekologiczna obejmuje tylko 43 000 ha gruntów, co oznacza, że ​​nawóz organiczny nie był szeroko stosowany.

Jeśli każdy hektar użytków rolnych potrzebuje 10 ton nawozu organicznego, to szacuje się, że Wietnam potrzebuje 100 milionów ton nawozów organicznych, aby mieć bezpieczne produkty, odzyskiwać glebę i chronić środowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here