Winorośl żółtego motyla wyróżniona

0
339
winorośl

Winorośl żółtego motyla, znana również jako żółta winorośl orchidei i bylina – wijąca się zimozielona winorośl, została wyróżniona przez Texas Superstar ze względu na niskie wymagania konserwacyjne i piękno.

Texas Superstar to zastrzeżony znak towarowy należący do Texas A&M AgriLife Research, agencji stanowej będącej częścią Texas A&M University System. Rośliny są oznaczone Texas Superstars przez zarząd Texas Superstar, składający się z dziewięciu ogrodników z AgriLife Research, Texas A&M AgriLife i Texas Tech University.

Aby zostać uznanym za Texas Superstar, roślina musi być nie tylko piękna, ale także dobrze funkcjonować dla konsumentów i hodowców w całym stanie. Texas Superstars muszą być łatwe do rozmnażania, co powinno zapewnić, że rośliny będą nie tylko szeroko dostępne, ale także w rozsądnej cenie.

Gromadki delikatnych kwiatów są jaskrawo żółte w letnim słońcu, ale to strąki nasion nadają roślinie najbardziej powszechną nazwę. Winorośl żółtego motyla jest wspaniałą, dobrze przystosowaną odmianą, która nie wymaga konserwacji jeśli chodzi o szkodniki, choroby i tolerancję na suszę – powiedział David Rodriguez. – Ma też wspaniałą jakość estetyczną, której oczekujemy od naszych wyborów w Texas Superstar. Latem i jesienią strąki nasion otwierają się jak „skrzydełka” szartrezy, które wyglądają jak motyle. W miarę dojrzewania strąki stają się brązowe – dodaje.

Charakterystyka i pielęgnacja

Winorośl zachowa swoje błyszczące zielone liście w łagodne zimy. Rośliny można przycinać, ale mroźne zimy mogą zrywać rośliny. Roślina wspina się na ogrodzenia, kraty i altany lub może rozlewać się na ściany i duże pojemniki. Żółty motyl nie przywiera, ale jest to bardzo szybko rozwijający się i nieco agresywny pęd, więc wszelkie wsparcie, takie jak ogrodzenie z siatki lub kraty, jest idealne dla tej odmiany. Dobrze ugruntowane rośliny mogą być szkolone lub wycinane według potrzeb – opisuje Rodriguez.

Winorośl motyla jest odporna na suszę i kwitnie w gorących, słonecznych miejscach. Jest wysoce odporna zarówno na owady, jak i choroby. Żółty motyl radzi sobie dobrze w bezpośrednim, gorącym słońcu i wymaga minimum sześciu godzin światła słonecznego. Winorośl motyla jest przystosowana do każdej dobrze osuszonej gleby, w tym zarówno kwaśnej, jak i zasadowej. Można go sadzić wiosną i latem z roślin kontenerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here