Wymiana między chińskim i holenderskim ogrodnictwem

0
280
World Horti Center

Od lat odbywa się wymiana między chińskim i holenderskim ogrodnictwem szklarniowym pod względem wiedzy i innowacji high-tech. Współpraca ta zostanie zintensyfikowana w nadchodzących latach poprzez rozwój co najmniej czterech ośrodków wiedzy i innowacji na wzór Światowego Centrum Horti.

Od czerwca strony będą szukać najbardziej odpowiednich lokalizacji dla centrów, a planem jest dalszy rozwój ośrodków wiedzy i innowacji w nadchodzących latach.

Koncepcja World Horti Center, w której badania, edukacja, przedsiębiorczość i rząd wprowadzają innowacje, łączą się, tworzą i inspirują, można nazwać sukcesem już po roku. W pierwszym roku istnienia centrum przyjęło ponad 40 000 odwiedzających z ponad 57 krajów.

Mark Zwinkels, dyrektor projektu: – Wraz z rozwojem Światowych Centrów Horti w Chinach łączymy lukę między holenderskim ogrodnictwem szklarniowym, a obszerną wiedzą chińską na temat technologii i potencjału rynkowego. Z naszymi partnerami w dziedzinie edukacji i badań – Lentiz i Demokwekerij Westland – i firmy World Horti Center, możemy zintensyfikować wymianę wiedzy i rozwój biznesu, co jest ważnym krokiem w dalszej internacjonalizacji World Horti Center.

TUS-Holdings ma swoje początki na dużym uniwersytecie Tsinghua w Pekinie. W ciągu ostatnich 20 lat firma stała się jednym z największych deweloperów i operatorów parków wiedzy i technologii w Chinach. Ponadto firma aktywnie uczestnicy w lokalnym ogrodnictwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here