Wyspecjalizowane techniki badania owadów wśród roślin

0
252
Kwiat

Entomolodzy posiadają wyspecjalizowane techniki badania owadów wśród roślin. Mają młyny lotnicze, w których owady są przymocowane do obracającego się ramienia, dzięki czemu mogą monitorować prędkość i czas lotu owada.

Opracowali wyspecjalizowane techniki oznaczania owadów białkami w celu śledzenia ich ruchów, diety i schematów żywieniowych. Dostępne są najnowocześniejsze kamery wideo i towarzyszące im oprogramowanie do ciągłego monitorowania owadów przez wiele tygodni w laboratoriach. Naukowcy mogą dołączyć sondy elektryczne do owadów, aby dowiedzieć się, jak żywią się roślinami i przenoszą choroby.

Ale w jaki sposób entomolog, który dopiero zaczyna lub który chce poszerzyć zakres swoich badań wie, jakie narzędzia są dostępne? Skąd mieliby wiedzieć jakiego oprogramowania użyć do analizy wideo owada w klatce zarejestrowanego w ciągu dwóch tygodni, aby mogli lepiej zrozumieć niuanse jego zachowań i cyklu życia?

Odpowiedzi zostały omówione w specjalnym zbiorze artykułów przeglądowych zebranych przez pięciu entomologów ARS w tym miesiącu w roczniku Entomological Society of America, czasopiśmie publikowanym przez ESA.

Dokumenty oferują informacje dla entomologów zainteresowanych zapoznaniem się z najnowszymi narzędziami. Są one wynikiem sympozjum na konferencji Entomological Society of America w 2017 roku, podczas którego naukowcy otrzymali 15 minut na opisanie swoich narzędzi i zgodzili się napisać objaśniające artykuły przeglądowe, aby dokładniej omówić ich tematy.

Niektóre z tych narzędzi są stosunkowo nowe i dla kogoś, kto ich nie zna, mogą wydawać się wysoce wyspecjalizowane, ale ponieważ stają się bardziej dostępne, coraz więcej naukowców jest zainteresowanych ich wykorzystaniem i powinni móc wykorzystać ich potencjał – mówi Jana C. Lee , entomolog z ARS w Corvallis w stanie Oregon, która szuka sposobów na zwalczanie szkodników owadów w małych owocach i roślinach szkółkarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here