Wystawcy Flower Expo China zaprezentowali nowości

0
325
flower expo china

Po raz kolejny wystawcy Flower Expo China 2019 zaprezentowali wiele nowości dostępnych na rynku.

Targi odzwierciedlają dynamiczne trendy w Chinach, z 220 wystawcami z ponad 30 krajów. Organizatorzy imprezy dzielą się z niektórymi trendami, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznej edycji.

Wzory kwiatowe

W okolicach Hongkongu, Makau i Kantonu odkryto trend wysokiej jakości dekoracji kwiatowych, czyniąc Guangzhou punktem wyjścia dla ponad 30% chińskich firm zajmujących się projektowaniem kwiatów, z których wiele zostało wystawcami w tym roku, takimi jak Luming Flowers i Ta Sha Yu Studio.

Kwiatowy e-commerce

Rozwój e-commerce w kwiatach zwiększył codzienną konsumpcję w Chinach, dzięki czemu staje się coraz ważniejszym kanałem sprzedaży detalicznej dla florystów i hodowców, a niektórzy z nich poszli nawet o krok dalej, tworząc własne platformy handlu elektronicznego.Z

Wielu chińskich producentów kwiatów pojawiło się w Yunnan i Guangdong od czasu boomu na importowane kwiaty. Guangzhou, jako ważny rynek, przyciąga producentów z obu prowincji, aby znaleźć interesy. Ros Blossom, jeden z tegorocznych zachowanych wystawców kwiatów, zarezerwował już miejsce na rok 2020 miejsce z podwójnym stoiskiem.

Rosnące zapotrzebowanie na kwiaty cięte

Ważne jest to, czego potrzebują kupujący. W ciągu ostatnich kilku lat, napędzane indywidualnymi projektami konsumpcji i krajobrazu turystycznego, stale rośnie popyt na kwiaty cięte, zwłaszcza importowane.

Z krajów takich jak Kenia, Holandia, Ekwador, Kolumbia, Etiopia i Izrael, zaprezentowano ponad 600 importowanych odmian, zaspokajając rosnące pragnienie rynku różnorodnych kwiatów ciętych wysokiej jakości.

Wiele chińskich kwiaciarni było zainteresowanych zdobyciem wiedzy od wystawców, na temat prawidłowego obchodzenia się z importowanymi ciętymi kwiatami i dbałością o nie, a zwiększony udział dekoracji kwiatowych na stoiskach firm zajmujących się kształtowaniem krajobrazu, wskazywał na coraz ważniejszą rolę kwiatów ciętych w projektach krajobrazowych.

W przyszłym roku targi Flower Expo China odbędą się w dniach 16-18 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here