Zachodnie grupy ogrodnicze będą współpracować

0
329
Folie szklarniowe

Grupy ogrodnicze Greenport West-Holland i Végépolys będą intensywnie współpracować. W tym celu holenderskie Greenport i francuska grupa ogrodnicza podpisały protokół ustaleń.

Greenport West-Holland to regionalna organizacja sieciowa instytucji rządowych, przemysłowych, edukacyjnych i wiedzy. Razem pracują nad żywotną i zrównoważoną przyszłością regionalnego klastra ogrodniczego. Végépolys to zespół ogrodniczy na zachodnim wybrzeżu Francji, którego celem jest innowacyjna współpraca między firmami, ośrodkami badawczymi i organizacjami edukacyjnymi.

Greenport West-Holland i Végépolys współpracują już w wielu dziedzinach, na przykład w ramach europejskiego projektu TRACK, którego celem jest zastosowanie dużych danych w sektorze rolno-spożywczym. Ponadto Greenport West-Holland zorganizował doroczne spotkanie Plant InterCluster (PIC), współpracy francuskich grup ogrodniczych, których członkiem jest Végépolys.

Podczas spotkania PIC Greenport West-Holland i Végépolys podpisały umowę o współpracy. Oba klastry uzgodniły współpracę w celu połączenia i przyspieszenia innowacji w sektorze ogrodniczym, na przykład poprzez udział we wspólnych propozycjach krajowych i międzynarodowych grup projektowych. Będą również organizować wspólne spotkania i skupią się na tworzeniu europejskiej sieci ogrodniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here