Zarządzenie biotechnologiczne dla rolnictwa w USA

0
305
USA

Donald Trump podpisał rozporządzenie ram regulacyjnych produktów biotechnologii rolnej. Zarządzenie biotechnologiczne jest kluczowe dla rolnictwa w USA.

Posiadanie zaktualizowanego, przejrzystego i naukowo uzasadnionego systemu regulacji biotechnologii rolniczej ma kluczowe znaczenie, jeśli amerykańscy rolnicy i farmerzy mają sprostać wyzwaniom jutra – powiedział prezes federacji American Farm Bureau Zippy Duvall. – Pochwalam prezydenta Trumpa za jego zarządzenie wykonawcze, które będą sprzyjać polityce pobudzającej innowacje w rolnictwie, zachęcać do zaangażowania i dostosowania na poziomie globalnym oraz zapewniać solidne podstawy dla przyszłości uprawianych genetycznie roślin i zwierząt. Innowacyjne rozwiązania od dawna są wyznaniem dla amerykańskiego rolnictwa, a dzięki działaniom prezydenta zapewniają ramy i dyrektywę w sprawie innowacji w rolnictwie w przyszłości – dodaje.

ASTA pochwala administrację

Ewoluujące metody hodowli, takie jak edycja genów, mają ekscytujący potencjał zarówno dla programów hodowli roślin w sektorze publicznym, jak i prywatnym każdej wielkości i sektora, od upraw specjalistycznych po uprawy rzędowe – powiedział Andy LaVigne, prezes i dyrektor generalny ASTA. – Aby w pełni wykorzystać potencjał tych innowacji, hodowcy roślin potrzebują jasności i spójności w zakresie polityki hodowli roślin, zarówno w kraju, jak i za granicą. Obejmuje to zapewnienie, że USDA, FDA i EPA są skoordynowane w swoich podejściach, z jasno określonymi, opartymi na nauce i ryzyku rolami i obowiązkami, które koncentrują się na produkcie końcowym, a nie na metodzie hodowli – mówi.

Dzięki ewoluującym metodom hodowli roślin, takim jak edycja genów, naukowcy są w stanie tworzyć nowe odmiany w latach, a nie dziesięcioleciach – powiedział LaVigne. – Nigdy nie było to tak ważne, kiedy ścigaliśmy się z czasem, aby znaleźć rozwiązania, które pozwolą sprostać krytycznym wyzwaniom środowiskowym, przed którymi stoi dzisiejszy system produkcji żywności. Innowacje w hodowli roślin mają ogromną obietnicę dla przyszłości naszej planety, naszego zdrowia i naszej żywności – kończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here