Inspiracje na zimowy wianek na drzwi

0
448
Zimowy wianek na drzwi - inspiracje

Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza i niskie temperatury dają o sobie znać coraz częściej. Czas powoli żegnać się z jesienią, która tego roku niezwykle nas rozpieściła. Bardzo długo mogliśmy cieszyć się ciepłymi dniami i szeroką gamą ciepłych kolorów, które były chętnie wykorzystywane podczas tworzenia kompozycji oraz dekoracji florystycznych. Swoje pięć minut już za moment będzie przeżywać zima, a co za tym idzie, jesienne dekoracje ustąpią miejsca tym zimowym. Warto już teraz zastanowić się nad wykonaniem wianka na drzwi, który swoim wyglądem będzie podkreślał chłodny, zimowy okres, który już niedługo z pewnością zaskoczy nas wszystkich.

Wykonaj zimowy wianek na drzwi samodzielnie

Wybór pomiędzy zimowymi wiankami w sklepach i kwiaciarniach jest naprawdę bardzo duży. Wszystkie oczarowują nas swoim pięknem i wspaniałym wykonaniem. Nie trudno znaleźć wśród tych wszystkich propozycji tę, która nam się spodoba. Jednak jeśli dysponujecie chwilą wolnego czasu warto zastanowić się na wykonaniem zimowego wianka na drzwi samodzielnie. Jest to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy oraz zaczerpnięcie czystej przyjemności z własnoręcznego wykonywania ozdoby, która będzie ozdabiać wejście do mieszkania. Sposobów na jego wykonanie jest naprawdę sporo. Specjalnie dla tych, którym ich zabrakło lub szukają ciekawych rozwiązań, zebraliśmy zdjęcia inspiracji z zimowym wiankiem w roli głównej.

Jakie materiały są potrzebne do wykonania zimowego wianka na drzwi?

Niezbędne przed rozpoczęciem pracy będzie oczywiście zaopatrzenie się w niezbędne materiały, które umożliwią tworzenie zimowej ozdoby. W zależności od tego, jak wyobrażasz sobie swój wianek, materiały potrzebne do jego stworzenia mogą być różne. Istnieje jednak kilka elementów, które w odpowiedni sposób podkreślą to, że ozdoba, którą wykonujesz, jest dedykowana zimowej porze roku. Do wykonania zimowej ozdoby przyda się:

  • podstawa wianka – dużym ułatwieniem będzie wybranie tej gotowe wykonanej np. z wiklinowego koła bądź styropianowego kręgu.
  • klej na gorąco
  • drucik florystyczny
  • ostry nożyk lub nożyczki
  • naturalne, bądź sztuczne dodatki takie jak: szyszki, suszone plastry cytrusów, suszony lotos, gałązki drzew iglastych, sztuczna gwiazda betlejemska, mech, jarzębina, orzechy, zimowe przyprawy np. laski cynamonu lub gwiazdki anyżu, pierniczki
  • ozdobna wstążka lub sznurek, na której zawiesimy wianek
  • sztuczny śnieg w sprayu

Inspiracje z zimowym wiankiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here