Zmiana strategii przy produkcji kwiatów poduszkowatych w RPA

0
439
rpa

Następuje zmiana strategii przy produkcji kwiatów poduszkowatych w RPA. Rynek kwiatów zamorskich „dostaje” premię za poduszeczki z długimi łodygami bez krzywizny, owadów i objawów choroby.

W zależności od odmiany, południowoafrykańscy rolnicy fynbos są obecnie w stanie eksportować jedynie od 40% do 80% lokalnych zbiorów.

Dzięki nowym badaniom nad regulatorami wzrostu przeprowadzonymi przez doktoranta Uniwersytetu Stellenbosch w Eugenie-Lien Louw, uprawa poduszkowców z krótkimi lub krzywymi łodygami może być czymś z przeszłości. Jej badania są uznawane przez niektórych w lokalnej branży fynbos za „zmianę gry”.

Louw jest doktorantem w ogrodnictwie na Uniwersytecie Stellenbosch i skupia się na uprawie roślin fynbos. Jej odkrycia są ważne dla przemysłu fynbos, ponieważ 46% wszystkich wywozów fynbos z Republiki Południowej Afryki składa się z odmian poduszkowatych (Leucospermum).

Oprócz farm w Western Cape (szczególnie w Boland, Overberg, West Coast i Cederberg), poduszkowce uprawiane są również w KwaZulu-Natal wokół Eshowe i Hilton.

Kwiaty o prostych łodygach

Według Louw, czas jest ważny przy stosowaniu odpowiedniej kombinacji dwóch regulatorów wzrostu, ProGibb i Promalin. W tym czasie krzewy poduszkowe stają się bardziej wyprostowane niż krzaczaste.

Regulatory wzrostu występują naturalnie w roślinach i kontrolują wszystkie aspekty ich wzrostu i rozwoju. ProGibb to wersja naturalna, a Promalin to wersja syntetyczna.

Podobne produkty są z powodzeniem stosowane od lat przez rolników uprawiających winogrona stołowe i cytrusowe. Badania Louw są pierwszymi, które pokazują, że takie produkty mogą być z powodzeniem stosowane na poduszkach na skalę komercyjną.

Mieszankę należy rozpylić, zanim łodygi poduszkowe mają długość 10 centymetrów. Dzięki temu uzyskuje się z reguły idealną długość łodygi eksportowej o długości od 60 do 70 centymetrów. Łodygi cieszą się również dobrym, ciągłym i jednolitym pokryciem mniejszych liści roślin, podczas gdy dobrze uformowane główki kwiatów są niesione.

Odpowiedź branży

Louw przekazał już swoje wyniki lokalnemu przemysłowi fynbos podczas ostatniego dorocznego walnego zgromadzenia Cape Flora SA, a także na dwóch międzynarodowych konferencjach Protea Association (IPA) w Australii i RPA.

Niektórzy lokalni producenci, zwłaszcza w KwaZulu-Natal i zachodnim wybrzeżu, już przestrzegają jej rady. Niektórzy nazywają to leczenie „Eugenie’s Magic Mix”. Wiele osób uważa, że ​​koszt wejściowy jest tego wart, jeśli chodzi o wynik końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here