Znaczenie kwiatów: co oznacza Alstremeria?

0
1742
Co oznacza alstremeria?

Mówi się na nią lilia peruwiańska, a także lilia Inków. To kwiat przede wszystkim z terenów Ameryki Południowej. Co oznacza Alstremeria (Alstromeria)?

Co oznacza Alstremeria?

  • Poświęcenie
  • Wsparcie
  • Podążanie za marzeniami
  • Przetrwanie
  • Przyjaźń

Wsparcie – Alstromeria to symbol wsparcia, co oznacza, że ​​jest to idealny prezent dla kogoś, kto przeżywa trudne chwile w życiu.

Oddanie – Kolejnym znaczeniem stojącym za kwiatem Alstremeria jest oddanie. Może być idealnym prezentem dla każdego, kogo kochasz i który jest ważną częścią Twojego życia.

Podążanie za swoimi marzeniami – jeśli chcesz pokazać wsparcie, gdy ktoś rozpoczyna nowy rozdział swojego życia, to jest to idealny kwiat do wysłania dokładnie takiej wiadomości.

Przetrwanie – kwiat jest również symbolem przetrwania i pokonywania trudności życiowych. Przypomina nam, abyśmy zawsze byli silni i pokonywali każdą przeszkodę z podniesioną głową i bez obawy o przyszłość.

Przyjaźń – Alstremeria to idealny prezent dla przyjaciela, ale z odpowiednim kolorem możesz nawet go przekazać jako prezent na Walentynki.

Alstroemeria – znaczenie etymologiczne

Kwiat ma swoją nazwę od botanika, który go odkrył. Nazywał się Claus von Alstromer, który nie był zwykłym botanikiem, ale szwedzkim baronem, który jako pierwszy zauważył i napisał o tym pięknym rodzaju.

Znaczenie koloru kwiatów Alstremerii

Kolor biały ogólnie jest symbolem czystości i duchowości. Ten kolor kwiatu można podarować niemal każdemu, ale jest to świetny wybór na wesela i inne uroczystości. Biały kwiat Alstremerii jest symbolem czystej przyjaźni i miłości między dwojgiem ludzi.

Żółta Alstremeria jest symbolem energii, szczęścia, optymizmu i radości. Ten wspaniały kwiat może być idealnym elementem dekoracyjnym w Twoim domu, gdzie będzie emanował pozytywną energią i optymizmem dla reszty domu.

Różowy to kolor romansu, miłości i delikatnych uczuć. Jest idealny dla naszych partnerów i osób, które kochamy w romantyczny sposób i chcemy, aby to wiedzieli.

Pomarańczowy symbolizuje pozytywną energię i pasję. Pomarańczowa Alstremeria wprowadzi odrobinę świeżości i pozytywności do Twojego domu, ale może również obudzić te uczucia u osoby, jeśli zdecydujemy się podarować tej osobie bukiet pomarańczowych kwiatów.

Czerwień to symbol miłości, pasji i romansu. Nie trzeba mówić, że czerwone kwiaty są idealnym prezentem dla naszych partnerów, a przesłanie, które otrzymają, to miłość i wierność.

Kolor fioletowy jest przeznaczony dla osób, które są wyjątkowe i mają w sobie dawkę elegancji i wdzięku. Kolor fioletowy jest również symbolem szlachetności, piękna i królewskości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here