Znaczenie kwiatów: Co oznacza Amarylis?

0
1637
Co oznacza Amarylis?

Amarylis (Amaryllis) to mająca jeden gatunek roślina, z rodziny amarylkowatych. Pochodzi z Ameryki Południowej. Co dokładnie oznacza ten piękny kwiat?

Co oznacza kwiat Amarylis (Amaryllis)?

  • Piękno
  • Uwagę
  • Dumę

Piękno – nic dziwnego, że tak piękny kwiat ma ukryte znaczenie. Kwiaty amarylisu po prostu przyciągają wzrok, a ich obecność w bukiecie na pewno zostanie zauważona. Kwiat ten z pewnością będzie pięknym prezentem dla kogoś, kogo kochasz, a ponieważ nie ma głębszego znaczenia, musisz uważać, aby wysłać niewłaściwą wiadomość.

Uwaga – kwiat amarylis zdecydowanie zwróci czyjąś uwagę. Będzie idealny dla Twojego domu lub na bukiet, który przygotowałeś dla kogoś, kogo kochasz.

Duma – Wiktoriańczycy uważali te kwiaty za symbole dumy. Symbolizują próżność ludzi i silną dumę, więc jeśli chcesz wysłać komuś tego rodzaju wiadomość, kwiaty Amarylis były do ​​tego idealne. Niektórzy nawet używali ich, aby rozgniewać innych, tym bardziej, że przesłanie dumy było bardzo silne.

Nieodwzajemniona miłość – kwiat Amarylis jest również symbolem nieodwzajemnionej miłości. Jest nawet historia lub wiersz o greckiej nimfie zwanej Amaryllis, która zmarła po tym, jak miłość jej życia nie zauważyła jej. Właśnie dlatego te kwiaty mogą być używane i wysyłane do tych, którzy Ciebie skrzywdzili lub do tych, do którym próbujesz wysłać wiadomość.

Amaryllis – znaczenie etymologiczne

Nazwa tego pięknego kwiatu pochodzi od greckiego słowa „Amarullis”. Oznaczało to blask lub iskrzenie. Istnieje nawet literacka podstawa nazwy kwiatu Amaryllis, a jest to opowieść o nimfie Amarylis z wiersza napisanego przez Wergiliusza.

Co oznaczają kolory kwiatów Amarylis?

Kolor czerwony symbolizuje pasję, miłość i pociąg. Jest idealny, jeśli chcesz pokazać komuś, ile ta osoba dla Ciebie znaczy i jak bardzo pociąga Cię jego osoba. To również symbol piękna, a w Chinach jest uważany za kolor szczęścia.

Kolor fioletowy jest symbolem szlachetności, duchowości, a amarylis symbolizuje królewskość i duchową stronę życia. Może być idealnym prezentem dla prawie każdego, kto jest wyjątkowy w jakikolwiek sposób.

Kolor biały symbolizuje duchowość i boskość. Biały amarylis jest symbolem kobiecości, dzieci, niewinności i czystości. Przypomina też żałobę po osobie, którą kochałaś. Jest przenoszony na cmentarz, ponieważ duchowe znaczenie symboliczne jest bardzo silne.

Kolor pomarańczowy jest symbolem szczęścia, dobrego zdrowia i pozytywnej energii. Ten kwiat można podarować niemal każdemu i na pewno rozjaśni dzień, bez względu na to, jak bardzo jesteś smutny.

Różowy kwiat amarylis jest symbolem przyjaźni i może być idealnym prezentem dla prawie każdego. Mimo że kolor jest kobiecy, nie oznacza to, że należy go obdarowywać tylko kobiety. Reprezentuje przyjaźń między ludźmi w każdym wieku.

Kolor żółty jest symbolem szczęścia i radości. Kwiat w takim odcieniu może być idealnym wyborem dla ogrodu lub domu i na pewno rozjaśni dzień każdej osoby, którą chcesz zobaczyć uśmiechniętą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here