Znaczenie kwiatów: Co oznacza Anturium?

0
3625
Co znaczy anturium?

Anturium (Anthurium) to kwiat z niepowtarzalną urodą. Liście rosną w kształcie serca, co dodaje wyjątkowej symboliki. Co oznacza Anturium?

Co oznacza Anturium?

Anturium oznacza przystosowanie się do każdego środowiska, ponieważ ta piękna roślina wpasowuje się zarówno do zimnego, jak i ciepłego otoczenia. Kwiat jest również znany jako kwiat gościnności i możesz go mieć w domu bez względu na to, gdzie mieszkasz. Poniżej podajemy jeszcze inne znaczenia:

  • szczęście
  • obfitość

Znaczenie koloru kwiatów Anturium

Dając komuś prezent, zwłaszcza jeśli jest to kwiat, zwróć uwagę na znaczenie koloru kwiatu i wybierz ten, który najlepiej pasuje do okazji.

Białe anturium symbolizuje czystość i niewinność. Jest to idealny prezent, który możesz podarować komuś, kogo lubisz. Możesz również wybrać ten kwiat do bukietu ślubnego i włączyć go do dekoracji ślubnych. Biel zawsze była symbolem niewinności i czystości, a ludzie zwykle zbierali białe kwiaty na wesela, chrzty i narodziny dziecka. Wszystko, co przypomina o czystości i niewinności, można celebrować za pomocą białego kwiatu Anthurium.

Kolor czerwony symbolizuje pasję, podziw i miłość. Kwiaty anturium są idealne w tej barwie, ponieważ mają one kształt dużych serc. Kiedy połączysz serca i kolor czerwony, nie ma nic bardziej romantycznego. Anthurium w kolorze czerwonym można podarować komuś, kogo naprawdę lubisz i chcesz to wyjaśnić tej wyjątkowej osobie. Jest idealne na Walentynki i rocznice związków. Jeśli chcesz, aby Twoja druga połowa poczuła się wyjątkowa i kochana, podaruj jej bogaty bukiet, jako symbol niekończącej się miłości.

Różowe anturium symbolizują macierzyńską miłość, współczucie i kobiecość. To idealny prezent dla kogoś, kogo kochasz, ale nie w romantyczny sposób. Jeśli chcesz zaskoczyć swoją siostrę, matkę lub nawet współpracownika, jest to idealny prezent. Kolor różowy może również symbolizować życzliwość i subtelną naturę. jeśli nie masz pewności co do koloru kwiatu, który chcesz komuś podarować, jest to neutralna barwa, którego nie można odebrać w niewłaściwy sposób. Kiedy odwiedzasz czyjś dom po raz pierwszy, różowe Anthurium jest idealnym wyborem.

Ten niezwykły kolor powstał niedawno, ale stał się jednym z najbardziej przyciągających wzrok w świecie botanicznym. Kolor fioletowy jest symbolem duchowości, królewskości oraz pasji. Purpurowe anturium są idealne dla osób, które lubią mieć coś niezwykłego i niezbyt dostępnego dla innych. Roślina idealnie komponuje się z kolorem fioletowym, ponieważ jeszcze bardziej podkreśla interesujące cechy.

Zielone anturium to symbole siły, wzrostu, nadziei i świeżości. Można nim obdarować każdym, a kolor zielony zawsze wygląda naturalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here