Znaczenie kwiatów: Co oznacza Aster?

0
1682
Co oznacza aster?

Astry należą do grupy kwiatów, którymi dekoruje się groby na cmentarzach. To popularny rodzaj ozdobny, a co dokładnie aster oznacza?

Znaczenie Astrów

  • Cierpliwość
  • Elegancja
  • Refleksja, pamięć o innych
  • Różnorodność

Cierpliwość – kwiat reprezentuje cierpliwość, więc może być idealnym prezentem dla kogoś, kto tej cechy w tym momencie potrzebuje. Znaczenie to wywodzi się ze starożytności, przetrwało do dziś i wciąż jest używane na całym świecie.

Elegancja – prosty i delikatny kwiat reprezentuje elegancję i może być podarowany każdemu, kto Twoim zdaniem jest elegancki i delikatny. To świetny prezenty dla kobiet, które są uważane za prawdziwe i eleganckie kobiety.

Pamięć o innych – kwiaty można wykorzystać do upamiętnia osób. Zabieramy je na cmentarze, ponieważ są doskonałym wyborem uroczystości, w których żegnamy ludzi.

Różnorodność – Astry mają również to znaczenie, które wywodzi się z różnorodności kolorów. Możesz wybrać odpowiedni kolor na każdą okazję i zaskoczyć osobę, którą kochasz i wysłać jej odpowiedni rodzaj wiadomości.

Aster – znaczenie etymologiczne

Nazwa pochodzi od greckiego słowa „gwiazda”. Astry przypominały Grekom gwiazdy i dlatego zdecydowali się tak nazwać te kwiaty, które używamy do dziś.

Nic dziwnego, że pochodzenie nazwy jest takie proste, ponieważ starożytne kultury nie miały zbyt wielu informacji na temat otaczającego ich świata, poza tym, co same zauważyły, obserwując świat wokół nich.

Aster – znaczenie koloru kwiatów

  • Kolor różowy symbolizuje delikatność, życzliwość, romans i miłość. To idealny prezent dla kogoś, kogo kochasz i który uważa się za Twoją bratnią duszę.
  • Purpurowe astry to symbole królewskości, szlachetności i piękna. To idealny kwiat na prezent dla kogoś, kogo uważasz za niezwykłego i wyjątkowego.
  • Kolor niebieski jest symbolem stabilności, głębi i wiary. Astry mogą posłużyć zarówno jako wspaniała dekoracja w domu, jak i jako idealny prezent dla kogoś, kogo lubisz.
  • Biel jest symbolem duchowości, wiary i niewinności. Białe astry mogą być używane na wesela i jako idealny dodatek do aranżacji bukietów w domu.
  • Kolor żółty symbolizuje szczęście, pozytywną energię i optymizm. Ten kolor kwiatu może zostać podarowany komuś, kto chce się rozweselić po ciężkim dniu.
  • Kolor czerwony to symbol pasji, miłości i romansu. Czerwone Astry wysyłają mocną wiadomość do innej osoby, więc zawsze możesz wybrać ten odważny kolor, aby podzielić się swoimi najgłębszymi emocjami z kimś, kogo kochasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here