Znaczenie kwiatów: Co oznacza Azalia?

0
2008
Azalia - jakie jest jej znaczenie?

Azalia jest pięknym kwiatem, który nadaje się zimą oraz wiosną do dekoracji naszych wnętrz i pomieszczeń. Jakie nosi znaczenie?

Co oznacza kwiat azalii?

  • Opieka – kwiat azalii symbolizuje dbanie o siebie i innych ludzi wokół. Idealny prezent dla osoby, na której bardzo Ci zależy.
  • Wstrzemięźliwość – azalia jest znakiem umiarkowania. Symbolizuje osobowość, która często jest powstrzymywana od przyjemności i umiarkowana we wszystkim, co robi. Osobowość jest po prostu skromna i życzliwa dla wszystkich, bez jakiejkolwiek fałszywej reprezentacji.
  • Tęsknota za domem – Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, który kwiat wyraża takie uczucie, oto odpowiedź. Kiedy chcesz powiedzieć rodzicom lub członkom rodziny, że za nimi tęsknisz i nie możesz się doczekać, aby ich zobaczyć, wysyłanie kwiatów azalii jest trafione.
  • Elegancja i bogactwo – ten piękny kwiat jest symbolem elegancji i bogactwa. Zawsze możesz dodać odrobinę elegancji do swojego domu dzięki azalii. Z kolei bez względu na to, kim jest osoba, której podarujesz kwiaty, będą pięknym prezentem dla każdego, kogo kochasz i szanujesz.
  • Pasja – kwiat azalii symbolizuje pasję i uczucie przyciągania do kogoś, kogo lubisz. Może być świetnym prezentem dla kogoś, kto przykuł Twoją uwagę. Wyraża silne emocje, więc przesłanie będzie bardzo jasne.
  • Groźba śmierci – azalia oznacza zagrożenie śmiercią. Ta symbolika pochodzi z przeszłości, z historii.
  • Obfitość – podobnie do powyżej wspomnianego bogactwa, kwiat azalii jest również symbolem obfitości – posiadanie wielu rzeczy materialnych i nie oszczędzanie ani grosza. To sprawia, że ​​jest to świetny prezent dla kogoś, kto jest na drodze do sukcesu.
  • Kobiecość i uroda.

Znaczenie koloru kwiatów azalii

Kolor biały jest symbolem czystości, uprzejmości i powściągliwości. Kwiat wygląda pięknie na przyjęciach weselnych i każdym innym rodzaju uroczystości. Świetnie prezentuje się w kompozycjach kwiatowych oraz bukietach.

Kolor czerwony to symbol pasji i romansu. Może być świetnym prezentem dla wszystkich, którzy są Ci bliscy, a także dobrym wyborem np. na Walentynki. Czerwone azalie odnajdują się jako element dekoracyjny do domu i biura.

Ciemnoróżowy kwiat azalii także jest symbolem romansu, miłości i pasji. Wyśle ​​mocne przesłanie do osoby, którą kochasz i sprawi, że Twój partner poczuje się kochany.

Purpurowa azalia to królewskość i szlachetność. Ten kwiat nie wyśle ​​szczególnie silnej osobistej wiadomości do osób, które kochasz, ale może to być dobry sposób, aby komuś podziękować. Jeśli ktoś zrobił dla Ciebie coś miłego, możesz podarować też różową odmianę.

Kolor żółty symbolizuje przyjaźń, szczęście i pozytywną energię. Jasny kolor będzie idealnym prezentem dla członków rodziny oraz przyjaciół i zawsze możesz ich tym zaskoczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here