Znaczenie kwiatów: Co oznacza begonia?

0
1150
Co oznacza begonia?

Begonie są kwiatami, które można znaleźć na całym świecie. Stanowią dobrą dekorację w mieszkaniach, a co mogą oznaczać, jeśli je komuś wręczymy?

Znaczenie begonii

  • Ostrzeżenie przed nieszczęściem
  • Zachowaj ostrożność
  • Mroczne myśli
  • Wdzięczność za coś
  • Indywidualność i wyjątkowość
  • Sprawiedliwość i pokój
  • Harmonijna komunikacja

Ostrzeżenie przed nieszczęściem – kwiaty begonii mogą ostrzegać przed niebezpieczeństwami. Możesz również podarować je komuś, kto został ranny w wypadku. Jest to oczywiście tylko jedno z kilku znaczeń i nie musi być dominujące.

Zachowaj ostrożność – begonie można również podarować komuś, kto wybiera się na wycieczkę lub planuje potencjalnie niebezpieczną aktywność. W przeszłości oznaczało, że boisz się o dobro tej osoby i życzysz bezpiecznej podróży.

Ciemne myśli – begonie są również powiązane z ciemnymi myślami. Ta symbolika wynika z faktu, że są również powiązane ze znakami ostrzegawczymi i ostrożnością.

Wdzięczność za coś – oprócz tego, że jest znakiem ostrzegawczym, kwiat begonii ma również znaczenie wdzięczności. To idealny bukiet kwiatów na prezent dla kogoś, jeśli jesteś za coś wdzięczny.

Indywidualność i wyjątkowość – begonie wyróżniają się swoim pięknem i wyjątkowością. Są zatem symbolami tych dwóch cech i mogą być uważane za znak wyjątkowego wyglądu oraz charakteru.

Sprawiedliwość i pokój – ten kwiat ma znaczenie pokoju i sprawiedliwości. Ludzie wybaczali sobie niegdyś błędy, po obdarowaniu tymi kwiatami.

Znaczenie kolorów begonii

Kolor czerwony symbolizuje pasję, romans i miłość. Kwiat begonii jest idealny dla kogoś, kogo kochasz i jest atrakcyjny. Możesz podarować je swojemu partnerowi lub komuś, kogo właśnie spotkałeś.

Kolor różowy, podobny do czerwonego, symbolizuje subtelność, miłość i romans. To idealny prezent dla partnera na Walentynki.

Kolor żółty symbolizuje szczęście, bogactwo i zadowolenie. Możesz również umieścić kwiat w takim kolorze w swoim domu, aby uzyskać trochę słońca.

Złota begonia reprezentuje szczęście, zadowolenie i bogactwo. Możesz podarować ten kwiat komuś, żeby odniósł sukces.

Kolor biały symbolizuje czystość, niewinność i duchowość. Jest uniwersalnym kolorem i ma łagodną symbolikę, dzięki czemu możesz podarować begonię prawie każdemu, bez względu na wiek tej osoby. Ma uniwersalnie pozytywny przekaz.

Kolor niebieski to symbol kunsztu, pasji i kreatywności. Begonie w takiej barwie może być przekazana komuś, kto jest na tyle godny lub wyrozumiały, by zaakceptować jego piękno.

Kolor fioletowy symbolizuje szlachetność, królewskość i kreatywność. Purpurowe kwiaty są zwykle darowane ludziom, których szanujemy i uważamy za bardzo ważne w naszym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here