Znaczenie kwiatów: Co oznacza chryzantema?

0
4610
chryzantemy

Chryzantema to bardzo ważny kwiat, który znajduje swoje zastosowanie przy wielu okazjach i sytuacjach. Co dokładnie oznacza?

Chryzantema jest pospolitą rośliną rabatową, wykorzystywaną w projektach krajobrazowych w domu lub firmie. Jest to również jeden z najważniejszych kwiatów ciętych, używanych dziś do bukietów.

Co oznacza kwiat chryzantemy?

Jako bardzo ważny kwiat, chryzantema symbolizuje takie pojęcia jak:

 • Trwała przyjaźń i nie romantyczne uczucia
 • Wsparcie ze strony rodziny i bliskich
 • Radość i dobre samopoczucie, w tym rozweselanie smutnej osoby
 • Odpoczynek i regeneracja po długiej próbie lub wyzwaniu
 • Trwałe życie i odrodzenie, zwłaszcza narodziny dziecka
 • Lojalność i oddanie, zarówno romantyczne, jak i platoniczne

Reprezentuje dobrą energię, pozytywne i dobre wibracje. Jeśli chcesz upiększyć czyjś dzień lub pocieszyć go, to bukiet kwiatów chryzantemy jest właściwym wyborem. To piękny i kolorowy kwiat o wspaniałym zapachu, na pewno poczujesz się mniej zestresowany i znacznie szczęśliwszy przez cały dzień, jeśli będziesz mieć kilka chryzantem.

Kwiat chryzantemy reprezentuje przyjaciół, którzy ufają sobie i dbają o siebie – jako najlepsi przyjaciele. Jeśli chcesz pochwalić się swoją przyjaciółką, którą znasz od jakiegoś czasu i którą cenisz i pragniesz w swoim życiu, kup kwiat chryzantemy, aby wyrazić swoje oddanie dla Twojej przyjaźni.

Mówi wiele o miłości i oddaniu dla osoby. Nie ma znaczenia, o jakiej miłości tutaj rozmawiamy – romantyczna lub taka do rodziny lub przyjaciół, chryzantema reprezentuje ją we właściwy sposób. Wiele historii i mitów związanych jest z tym pięknym kwiatem, ponieważ symbolizuje odrodzenie, kwitnienie wiosną i rozpoczęcie nowego życia. Mówimy o kwiecie, który wydaje się słaby i kruchy, podczas gdy czasami wyraża trwałą, silną energię, zdolność do przetrwania trudnych warunków życia i zwycięstwa.

chryzantemy

Znaczenie kolorów kwiatów chryzantemy

Oryginalny kolor chryzantemy jest złotożółty, ale ludzie rozwinęli wiele rodzajów chryzantem na przestrzeni wieków. Możesz wybierać między białą, czerwoną, fioletową, niebieską, pomarańczową, czy właśnie żółtą. Niektórzy wierzą, że dodanie chryzantemy do kieliszka wina sprawi, że będzie ono jeszcze zdrowsze i zapewni długie życie.

 • Biała chryzantema wiąże się z głęboką duchowością, niewinnością, czystością, jasnością myśli, właściwymi działaniami, podczas gdy niektórzy uważają, że jest to obiekt medytacji. Możesz podarować go każdemu, z kim czujesz połączenie, ponieważ ten kwiat nie wyśle ​​złej wiadomości. Chryzantema ma nieograniczone pozytywne znaczenie, jeśli chodzi o biały kolor.
 • Czerwona chryzantema to idealny prezent dla ukochanej osoby na rocznicę, urodziny, walentynki lub inną romantyczną okazję. Czerwony symbolizuje ogień, podkreśloną pasję i pożądanie, miłość, oddanie i jest nieco ekstrawagancki – tak jak powinien być. Jednak nawet jeśli podarujesz przyjacielowi czerwoną chryzantemę, nie ma tu możliwości popełnienia błędu, ponieważ możesz poczuć silną i głęboką miłość do przyjaciół lub członka rodziny.
 • Jeśli przygotowujesz niespodziankę dla ukochanej, romantyczna i delikatna różowa chryzantema doda nutę, która oczaruje Twoją ukochaną. Różowe chryzantemy wyróżniają się, ale można je również sparować z innymi kwiatami.
 • Żółty kolor jest symbolem radości oraz szczęścia i może natychmiast poprawić Twój dzień lub mile zaskoczyć kogoś, kogo kochasz. Symbolizuje także nieodwzajemnioną miłość, więc jeśli chcesz spróbować jeszcze raz i pokazać, jak bardzo pragniesz tej osoby w swoim życiu, spróbuj z żółtym bukietem chryzantem. Pomarańczowa chryzantema nosi podobną symbolikę, jest ognista, optymistyczna, ciepła, rozjaśnia szare okresy i symbolizuje postęp.
 • Niebieska chryzantema wiąże się ze spokojem, cierpliwością, inspiracją, a fiolet oznacza szlachetność i przyzwoitość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here