Znaczenie kwiatów: Co oznacza Difenbachia?

0
591
Co oznacza diefenbachia

Pięknie wygląda, a w dodatku jest świetnym oczyszczaczem powietrza. To popularna roślina doniczkowa. Co oznacza Difenbachia?

Pochodzi z Amazonii, więc jest ściśle związana z Krajem Kawy – Brazylią, choć jest obecna również w naturalnych środowiskach innych rejonów Ameryki Południowej: w Meksyku, Argentynie i Paragwaju.

Mimo że to bardzo znany gatunek doniczkowy, to trzeba się z nim obchodzić ostrożnie, z racji trującej natury. Spożycie grozi biegunką, mdłościami, a także bardziej skrajnymi przypadkami, jak zaburzenie rytmu serca.

W liściach i łodygach obecny jest sok, który zawiera strychninę, a więc bardzo silny środek chemiczny. W przeszłości do zatruwania strzał wykorzystywali go Indianie.

Konieczna jest zatem świadomość potencjału i charakterystyki Difenbachii, ponieważ może zaszkodzić zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Co oznacza Difenbachia?

Roślina ta nie ma wyraźnego znaczenia, tak jak w przypadku innych gatunków. Jednak zgodnie z ludową tradycją w Brazylii, Difenbachia chroni przed negatywną energią, a to za sprawą jej funkcji oczyszczającej powietrze z zanieczyszczeń i toksyn. Można więc dopowiedzieć, że jest znakiem nowej, świeżej energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here