Znaczenie kwiatów: Co oznacza Eustoma?

0
3035
Co oznacza Eustoma?

Wiele kwiatów posiada swoją unikalną symbolikę, w zależności od gatunku i koloru. Co natomiast oznacza Eustoma (Lisianthus)?

Co oznacza kwiat Eustoma?

  • kwiat oznaczający narodziny dziecka spod znaku zodiaku – strzelca
  • połączenie/więź dwóch osób na całe życie
  • wdzięczność za prezent lub przysługę od przyjaciela
  • uznanie za umiejętności społeczne lub ciepłą osobowość
  • charyzmę
  • tradycyjne wartości i staroświeckie zasady

Znaczenie koloru kwiatu Eustoma

Kolor różowy to symbol romansu, miłości i przywiązania. Różowy kwiat stanowi idealne połączenie symboliki kwiatu i znaczenia koloru różowego. Kwiat ten można podarować niemal każdemu, kogo kochasz i czujesz do niego przywiązanie, ponieważ wyśle ​​on przesłanie miłości i romansu.

Kolor fioletowy symbolizuje piękno, szlachetność i królewskość. Fioletowy kwiat jest naprawdę piękny i wyróżnia się w każdym pokoju. Jest idealny dla kogoś, kogo kochasz, szczególnie jeśli ta osoba nie jest dla Ciebie zwykłą osobą. To powinien być ktoś wyjątkowy.

Biel jest symbolem czystości, niewinności i duchowości. Wielu wybiera biały kwiat Eustoma podczas dekoracji miejsc weselnych i kiedy świętuje coś znaczącego dla nich, w romantyczny sposób. Kolor biały jest zawsze idealny jako prezent i w żaden sposób nie wyśle ​​niewłaściwej wiadomości do odbiorcy.

Żółty to symbol szczęścia, radości i pozytywnej energii. Ten kolor kwiatów jest idealny jako dekoracja do domu lub jako prezent dla bliskiej Ci osoby. Żółte kwiaty Lisianthus są idealne dla Twoich przyjaciół i innych, którzy są Ci bliscy.

Jasnoróżowy kwiat jest symbolem delikatnych, życzliwych emocji i może być świetnym prezentem dla młodej matki lub młodej kobiety. Ten kolor kwiatu wyśle ​​przesłanie miłości, ale nie w romantyczny sposób. Może to być idealny prezent dla przyjaciela lub członka rodziny.

Etymologiczne znaczenie kwiatu Eustoma

Roślina lisianthus jest również znana pod wspólną nazwą Eustoma. Termin ten pochodzi ze starożytnej Grecji. Przedrostek „eu” ma znaczenie piękna, podczas gdy część „stoma” odnosi się do kształtu ust.

Symbolika kwiatu Eustoma (Lisianthus)

Wymaga specyficznych warunków, aby najpierw wykiełkować, ale potem rośnie w odporną roślinę, która obficie kwitnie. Oznacza to, że symbolizuje wznoszenie się ponad otoczenie i wdzięczność za wszystko w życiu. Jest to również kwiat ślubny, ze względu na związek z oddaniem i trwałymi więzami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here