Znaczenie kwiatów: Co oznacza Gardenia?

0
817
Co oznacza gardenia?

Gardenia jest pięknym, ozdobnym kwiatem doniczkowym, który wywodzi się z Azji Wschodniej – Chin, Japonii, Wietnamu oraz Tajwanu. Jakie jest jej znaczenie?

Co oznacza gardenia?

Zaufanie – gardenia to symbol zaufania. Może być pięknym prezentem dla kogoś, kto wiele dla Ciebie znaczy.

Przejrzystość – kwiat jest również symbolem jasności i sporej wiedzy. W przeszłości wręczenie gardenii oznaczało, że ta osoba wiedziała o czymś więcej, nawet jeśli nie mówiła tego na głos. Innym powodem, dla którego jest powiązanie ze znaczeniem przejrzystości, to biały kolor i delikatne płatki.

Odnowienie – symbol odnowy oraz spojrzenia na coś nowego. Można wręczyć komuś gardenię, jeśli robi nowy, gigantyczny krok do przodu, zaczyna coś nowego. Jest szczególnie romantycznym symbolem odnowy, ponieważ cała jego symbolika jest związana z miłością i uczuciami, jakie mamy wobec naszych partnerów.

Marzenia – gardenie są również symbolami snów oraz marzeń. Miały szczególne znaczenie, kiedy pojawiały się w snach ludzi, ponieważ oznaczało to, że ich przesłanie było jeszcze silniejsze.

Nadzieja – to kolejne znaczenie. Kwiaty te symbolizują wiarę w nowy dzień i pozostawianie całej negatywnej energii za sobą. Gardenia przypomina nam, abyśmy zawsze patrzyli w przyszłość i nigdy nie patrzyli wstecz na rzeczy, które nas krzywdzą.

Piękno – gardenia z pewnością reprezentuje piękno we wszystkich kształtach i formach. Została wybrany przez artystów jako symbol piękna, który urzeka i oczarowuje wielu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here