Znaczenie kwiatów: co oznacza Gerbera?

0
4050
Co oznacza gerbera?

Jest rośliną doniczkową, choć jej pierwotnie występowała na terenach tropikalnych Ameryki Południowej, Azji oraz Afryki. Co natomiast oznacza gerbera?

Kwiaty mają bogatą symbolikę, sięgającą setek lat.

Co oznacza gerbera?

Szczęście – gerbera wprowadzi słońce i ciepło do Twojego domu, bez względu na to, jak ponury może się wydawać dzień. Będzie punktem świetlnym i sprawi, że natychmiast poczujesz ciepło i szczęście.

Ulga od smutku – jest również symbolem przezwyciężenia smutku i żalu. Gerbera przywróci szczęście w Twoim życiu i sprawi, że dzień będzie o wiele lepszy i pełen radości.

Dzieci – kwiaty te są również symbolami dzieci i będą idealnym prezentem dla kogoś, kto ma już dzieci lub spodziewa się ich spodziewa. Jasne i kolorowe kwiaty są symbolami szczęścia.

Oszustwo – Gerbera jest również symbolem oszustwa, a podarowanie tych kwiatów może symbolizować, że coś przed kimś ukrywasz. Kwiaty nie powinny być wręczane komuś, kogo kochasz, ponieważ z pewnością wyślą wiadomość, że ukrywasz coś przed nim.

Znaczenie etymologiczne

Kwiat należy do rodziny astrowatych. Istnieje kilka gatunków, które zostały nazwane na cześć niemieckiego botanika, który pomógł je odkryć – Traugotta Gerbera.

Inna nazwa tych kwiatów to Transvaal Daisy po Robercie Jamesonie, który znalazł je rosnące wokół kopalni złota w Afryce Południowej w Transvaal.

Znaczenie koloru kwiatów Gerbery

Czerwony to kolor miłości, romansu i pasji. Czerwone gerbery są po prostu oszałamiające i wysyłają potężną wiadomość do wszystkich, którzy je otrzymują. Mogą być idealnym prezentem na Walentynki. Jest również bardzo silnym i mocnym kolorem, który czasem może symbolizować agresję i gniew.

Białe gerbery są symbolami dziecięcej niewinności, czystości i duchowości, często są obdarzani nimi nowożeńcy lub wykorzystywane jako dekoracja na wesela i chrzty.

Kolor żółty jest symbolem szczęścia i radości. Idealnie pasuje do Gerbery, ponieważ jest również symbolem szczęścia i radości.

Różowy symbolizuje uwielbienie i podziw. Ten kolor jest również symbolem miłości i romansu, dzięki czemu możesz go wykorzystać jako prezent dla każdej osoby, którą kochasz i na której Ci zależy.

Kolor pomarańczowy jest symbolem słońca i radości. Będzie idealny do wprowadzenia go do domu, ponieważ natychmiast poprawi nastrój, gdy tylko go zobaczysz. Pomarańczowa Gerbera nie będzie złym wyborem, jeśli chcesz trochę słońca w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here