Znaczenie kwiatów: Co oznacza goździk?

1
463
Co oznacza goździk?

Goździki to jedne z najbardziej znanych kwiatów w naszym kraju. Występują w różnych kolorach i noszą ze sobą konkretnie znaczenie.

Co oznacza goździk?

  • wyróżnienie
  • miłość
  • tkliwość

Kwiat goździka jest symbolem wyróżnienia i uczynienia wyjątkowym w morzu ludzi, którzy są tacy sami. Goździk wyróżnia się z tłumu jasnymi kolorami i pięknym przesłaniem. Nigdy nie może być regularny ani zwyczajny w oczach ludzi.

Goździk to też znak miłości i romansu. Jest często wręczany przez ludzi, których kochamy i wielu postrzega go jako idealny prezent dla partnera. Występują w różnych jasnych kolorach, a każdy z nich wyraża nasze najgłębsze i najcenniejsze emocje.

Kwiat ten kojarzony jest z uczuciami. Kiedy chcesz powiedzieć komuś, że jesteś w nim zakochany lub po prostu bardzo o niego dbasz, kwiat goździka z powodzeniem wyśle ​​tę wiadomość.

Znaczenie kolorów kwiatu goździka?

Różowy goździk to symbol miłości, romansu oraz kobiecości. Jest idealnym prezentem dla kogoś, kto wyraża te cechy i kogoś, kto jest naprawdę wyjątkowy dla Ciebie.

Żółty kwiat goździka jest symbolem odrzucenia i często był podawany tym, którzy nie byli dla nas atrakcyjni, albo komuś, kto jest poza naszym obszarem zainteresowania.

Paskowany kwiat goździka jest również symbolem żalu oraz odrzucenia. Jest wyraźnym znakiem, że nie interesujesz się kimś i że tak naprawdę żałujesz nawet rozmowy z tą osobą.

Purpurowy kwiat goździka jest symbolem kapryśnej natury i osobowości, która jest bardzo samolubna. Uważaj, aby nie dać tego kwiatu komuś, kto nie zasługuje na te epitety.

Czerwone goździki symbolizują miłość, pasję i podziw. Jest to idealny prezent dla kogoś, kogo kochasz i dla kogoś, kogo lubisz.

Białe kwiaty goździków są symbolami miłości i przywiązania do matki. Często są wręczane na Dzień Matki lub Dzień Kobiet.

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry mam pytanie, czy żółty goździki może oznaczać również szczęście jeżeli nie chodzi o znak miłości itd.? Czy jest on uznawany za niechęć i odrzucenie nie zważywszy od okoliczności podarowania itp.
    Dziękuję z góry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here