Znaczenie kwiatów: Co oznacza goździk?

1
7294
Co oznacza goździk?

Goździki to jedne z najbardziej znanych kwiatów w naszym kraju. Występują w różnych kolorach i noszą ze sobą konkretnie znaczenie.

Co oznacza goździk?

  • wyróżnienie
  • miłość
  • tkliwość

Kwiat goździka jest symbolem wyróżnienia i uczynienia wyjątkowym w morzu ludzi, którzy są tacy sami. Goździk wyróżnia się z tłumu jasnymi kolorami i pięknym przesłaniem. Nigdy nie może być regularny ani zwyczajny w oczach ludzi.

Goździk to też znak miłości i romansu. Jest często wręczany przez ludzi, których kochamy i wielu postrzega go jako idealny prezent dla partnera. Występują w różnych jasnych kolorach, a każdy z nich wyraża nasze najgłębsze i najcenniejsze emocje.

Kwiat ten kojarzony jest z uczuciami. Kiedy chcesz powiedzieć komuś, że jesteś w nim zakochany lub po prostu bardzo o niego dbasz, kwiat goździka z powodzeniem wyśle ​​tę wiadomość.

Jeśli zapytamy kogoś, symbolem jakiego święta jest goździk, większość zgodnie odpowie, że goździk kojarzy się zwłaszcza z 8 marca i bukietami na Dzień Kobiet. Czy z upływem lat wciąż możemy uważać goździki za symbol Dnia Kobiet?

Według kwiaciarni internetowej Euroflorist popularność goździków w ich sklepie online maleje z każdym rokiem. W roku 2020 najpopularniejszy z bukietów z pastelowymi goździkami był trzecim najczęściej zamawianym bukietem z dostawą 8 marca. W 2021 ten sam bukiet goździków spadł w Dniu Kobiet na pozycję 7, a w 2022 znalazł się dopiero na pozycji 10. Ulubieńcem Dnia Kobiet 2022 wśród Polaków stały się bukiety tulipanów, bo po te kwiaty sięgano znacznie częściej niż po goździki. Mimo rosnącej popularności innych kwiatów, goździki mają wciąż swoich wiernych fanów, dla których nie ma 8 marca bez pięknego bukietu goździków.

Znaczenie kolorów kwiatu goździka?

Różowy goździk to symbol miłości, romansu oraz kobiecości. Jest idealnym prezentem dla kogoś, kto wyraża te cechy i kogoś, kto jest naprawdę wyjątkowy dla Ciebie.

Żółty kwiat goździka jest symbolem odrzucenia i często był podawany tym, którzy nie byli dla nas atrakcyjni, albo komuś, kto jest poza naszym obszarem zainteresowania.

Paskowany kwiat goździka jest również symbolem żalu oraz odrzucenia. Jest wyraźnym znakiem, że nie interesujesz się kimś i że tak naprawdę żałujesz nawet rozmowy z tą osobą.

Purpurowy kwiat goździka jest symbolem kapryśnej natury i osobowości, która jest bardzo samolubna. Uważaj, aby nie dać tego kwiatu komuś, kto nie zasługuje na te epitety.

Czerwone goździki symbolizują miłość, pasję i podziw. Jest to idealny prezent dla kogoś, kogo kochasz i dla kogoś, kogo lubisz.

Białe kwiaty goździków są symbolami miłości i przywiązania do matki. Często są wręczane na Dzień Matki lub Dzień Kobiet.

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry mam pytanie, czy żółty goździki może oznaczać również szczęście jeżeli nie chodzi o znak miłości itd.? Czy jest on uznawany za niechęć i odrzucenie nie zważywszy od okoliczności podarowania itp.
    Dziękuję z góry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here