Znaczenie kwiatów: Co oznacza Hiacynt?

0
3458
Co oznacza hiacynt?

Kwiat hiacyntu to urocza roślina, wcześniej spokrewniona z lilią, ale teraz należy do rodziny szparagowatych. Czy ma jakąś symbolikę i znaczenie?

Ich naturalnymi, dzikimi terenami są Iran oraz Turkmenistan, ale hiacynt jest przede wszystkim znany jako roślina ogrodowa, dostępna w wielu kolorach.

Co oznacza kwiat hiacyntu?

  • Szczerość
  • Zazdrość
  • Zajęcia sportowe
  • Pochopność
  • Smutek

Szczerość – kwiat hiacyntu reprezentuje szczerość. Te kwiaty są najczęściej używane jako rośliny ogrodowe, ale mogą być również częścią pięknego bukietu dla kogoś, kogo kochasz.

Zazdrość – bądź ostrożny, jeśli chodzi o kwiat hiacyntu, ponieważ może to oznaczać zazdrość, więc dla kogoś, kto zna to znaczenie, podarowanie tego kwiatu może być obraźliwe. Żółty kolor kwiatu hiacyntu jest szczególnie znaczący, ponieważ podarowanie go komuś oznacza, że ​​albo jesteś zazdrosny o jego sukces, albo zazdrosny w tym sensie, że odrzucasz zachowanie partnera.

Zajęcia sportowe – starożytni wiktoriańczycy uważali kwiat hiacyntu za symbol zajęć sportowych i sportu w ogóle.

Pochopność – znaczenie jest również powiązane z bogiem Zephyr.

Smutek – kwiat hiacyntu może również reprezentować smutek, zwłaszcza jeśli kolor jest fioletowy. Uważaj więc, aby nie wysłać niewłaściwej wiadomości do osoby, którą kochasz.

Znaczenie kolorów hiacyntu

Purpurowy jest symbolem duchowości i królewskości. Fioletowy kwiat hiacyntu to również symbol smutku, a czasem przebaczenia. Zanim podarujesz komuś ten kwiat, upewnij się, że rozumiesz głębsze znaczenie fioletowego hiacyntu, a następnie podaruj go komuś, kto na to zasługuje.

Kolor biały jest symbolem czystości i niewinności, ale biały Hiacynt ma znaczenie modlitwy za kogoś. Ten piękny kwiat jest symbolem kierowania modlitwami za kogoś, kogo kochasz i chcesz, by odniósł sukces.

Kolor czerwony dla hiacyntów jest symbolem rekreacji i zabawy. Symbolizuje też pasję, miłość i romans. Kwiaty te mogą być idealnym prezentem dla kogoś innego, ponieważ nie musisz ograniczać się romantycznymi uczuciami, aby podarować ten kwiat.

Żółty hiacynt jest symbolem zazdrości. Może być też idealną dekoracją dla Twojego domu, ponieważ jego symbolika nie będzie tak dużym problemem, jeśli użyjesz go w ten sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here