Znaczenie kwiatów: Co oznacza hortensja?

0
3482
Co oznacza hortensja?

Hortensja (Hydrangea) jest bardzo popularnym kwiatem na całym świecie, a swoje początki sięgają Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii. Co dokładnie oznacza?

Co oznacza kwiat hortensji?

Wdzięczność i uczciwość – kwiat hortensji symbolizuje uczciwość i wdzięczność. Jeśli chcesz komuś pokazać, że bardzo doceniasz jego pomoc i obecność, jest to doskonała forma.

Głębokie zrozumienie między ludźmi – hortensja jest również symbolem głębszego zrozumienia między dwojgiem ludzi, które nie musi być romantyczne. To połączenie może być między przyjaciółmi i członkami rodziny.

Bezduszność – hortensja jest też związana z tą negatywną symboliką, więc trzeba uważać, aby nie wysłać komuś złej wiadomości.

Prezent z okazji 4. rocznicy ślubu – kwiat hortensji jest również symbolem 4. rocznicy ślubu i służy także jako dekoracja.

Obfitość – kwiat jest również symbolem obfitości i bogactwa. Możesz nawet trzymać go kwiat w domu, aby zaprosić trochę szczęścia do swojego domu lub po prostu posadzić go w ogrodzie.

Znaczenie koloru kwiatów hortensji

Różowy kwiat hortensji jest symbolem emocji, miłości, romansu i małżeństwa. To idealna dekoracja na wesela i wszystkie inne uroczystości związane z miłością oraz świętowaniem miłości. Jest znakiem czwartej rocznicy ślubu, więc nie można się pomylić z podarowaniem go ukochanej osobie.

Kwiat niebieskiej hortensji to symbol wyrażania żalu, proszenia kogoś o przebaczenie, a nawet symbol odrzucenia romantycznej propozycji. Są to znaczenia, na które należy uważać, obdarowując taką hortensją kogoś, na kim nam zależy.

Biały kwiat hortensji jest symbolem czystości, niewinności i obfitości. Może również symbolizować chwalenie się bogactwem lub przechwalaniem się. Uważaj, aby nie wysłać komuś niewłaściwej wiadomości tym kolorem.

Kolor fioletowy jest symbolem pragnienia głębszego zrozumienia, a także bogactwa i obfitości. Nadaje się do obdarowania prawie każdego i może być też świetnym elementem dekoracyjnym w Twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here