Znaczenie kwiatów: Co oznacza Jaskier?

0
1413
Jaskier

Jaskier ma kilka symbolicznych znaczeń, które należy wziąć pod uwagę przy obdarowywaniu osób. Kwiaty te były przez lata ważną częścią ludzkiej kultury, dlatego ich wartość jest duża.

Jaskier – znaczenie:

  • Urok
  • Atrakcyjność
  • Zauroczenie

Urok, atrakcyjność, zauroczenie – piękny kwiat reprezentuje urok we wszystkich jego formach. Jest doskonałym sposobem na powiedzenie komuś, że jest czarujący i że jest nim zahipnotyzowany. Kwiaty jaskier są idealnymi prezentami dla tych, którzy przyciągnęli uwagę. Są idealnymi prezentami dla kobiet, ponieważ przypominają róże i doskonale reprezentują kobiecość oraz delikatność.

Jaskier – znaczenie etymologiczne

Jaskier ma dwie definicje swojego znaczenia etymologicznego. Istnieje legenda indiańska i perska. Według pierwszego kwiat ten był znany jako oczy kojota.

W perskiej legendzie młody perski książę zakochał się w pięknych nimfach. By zrobić na nich wrażenie, śpiewał im każdej nocy, ale to nie robiło specjalnego wrażenia i zamieniły go w kwiat jaskra. W innej wersji książę zmarł ze smutku, a na miejscu, w którym umarł, wyrósł z ziemi kwiat.

Jaskier – znaczenie kolorów kwiatów

Niektóre z tych kolorów są zsynchronizowane ze znaczeniem kwiatu.

  • Pomarańczowy – kolor pomarańczowy jest symbolem szczęścia i pozytywnej energii. Pomarańczowy Jaskier jest piękny i może być idealnym prezentem dla kogoś, kto jest Twoim przyjacielem lub członkiem rodziny. Kolor pomarańczowy sprawi, że Twój dom będzie jaśniejszy i pełen pozytywnej energii, dzięki czemu może być idealną dekoracją.
  • Czerwony – kolor czerwony to symbol miłości, pasji i romansu. Czerwone kwiaty ranunculus są idealnym prezentem dla twojego partnera i zawsze możesz dać je, aby go zaskoczyć. Kolor czerwony wysyła bardzo silny przekaz i oryginalną symbolikę kwiatów.
  • Różowy – kolor różowy jest symbolem romansu, miłości i delikatnych uczuć. Ten kolor idealnie pasuje do symbolicznego znaczenia Jaskrów. Jest idealnym prezentem dla matki, przyjaciela, ale także partnera. Z pewnością sprawisz im radość.
  • Żółty – kolor żółty jest symbolem szczęścia, radości i pozytywnych uczuć. Żółty kwiat ranunculus przyniesie radość wszystkim, którym go podarujesz, a także przyniesie wiele pozytywnej energii do Twojego domu.
  • Fioletowy – kolor fioletowy jest symbolem tajemnicy, królewskości i piękna. Ten niezwykły kwiat jest idealnym prezentem dla kogoś, kto jest wyjątkowy. Kolor idealnie pasuje do oryginalnej symboliki Jaskra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here