Znaczenie kwiatów: Co oznacza Jaśmin?

0
2140
Znaczenie jaśminu

Jaśmin to rodzaj efektownych roślin, które głównie pochodzą z Azji oraz Afryki. Występuje w różnych kolorach, a co oznacza?

Co oznacza kwiat jaśminu?

• piękno,
• miłość,
• czystość,
• powodzenie.

Jaśmin zawsze był uważany za symbol wiecznego piękna. Jeśli widzisz kobietę noszącą kwiat we włosach, to oczywisty znak, że chce zwrócić na siebie uwagę, ponieważ to stymuluje mężczyzn. Kwiat ma doskonały zapach, który sprawia, że ​​kobieta nosząca go jeszcze bardziej prowokuje i gwarantuje, że zostanie zauważona. Wyśle również specjalną wiadomość do jej potencjalnego partnera – chcę, żebyś mnie zauważył i uczynił mnie ważnym w swoim życiu. Artyści wykorzystali również kwiat jaśminu, porównując go z pięknem kobiety.

Innym znaczeniem kwiatu jaśminu jest miłość i przywiązanie, ale w bardziej łagodny sposób. Zapach przypomni każdemu wyjątkowość i wyśle ​​mocne przesłanie, ile ta osoba dla Ciebie znaczy. Jeśli jesteś w długotrwałym związku lub małżeństwie, jaśmin jest doskonałym sposobem na poinformowanie małżonka, że ​​Twoja miłość przetrwa wiele lat.

Kwiat jaśminu nosi w sobie poczucie niewinności i czystości, dlatego ludzie używają go do ozdabiania ceremonii: chrzciny, wesela lub urodziny dzieci. Powodem, dla którego wierzą, że oznacza niewinność i czystość, jest to, że ma delikatne i pięknie kolorowe płatki, więc te cechy uzupełniają dwie wspomniane zalety.

Niektóre kultury uważają jaśmin za symbol szczęścia. Ludzie, którzy chcą przynieść i przyciągnąć powodzenie w swoim życiu, noszą kwiat jaśminu w kieszeniach lub gdzieś blisko skóry. Symbol szczęścia i pozytywnej energii jest szeroko rozpowszechniony, dlatego dekoruje się nim w domach, aby otworzyć bramy do radości i szczęścia.

Etymologia kwiatu jaśminu

Nazwa pochodzi od słowa Yasmin z Persji, oznaczającego „dar od Boga”. Z kolei po arabsku ysmin / yzmin oznacza pachnący kwiat. Arabskie imiona Jasmine (żeńskie) i Jasmin (męski) pochodzą od nazwy tych kwiatów. Rodzice niegdyś wierzyli, że nadanie takiego imienia, uczynić dzieci delikatnymi, wyrafinowanymi, pięknymi i eleganckimi – takimi jak ten kwiat.

Znaczenie kolorów Jaśminu

Kwiat białego jaśminu jest prawdopodobnie najbardziej znanym. Wielu artystów i poetów opisywało w swoich dziełach biały kwiat jaśminu, jako symbol niewinności, dziewictwa, czystości, uczciwości i doskonałości. Dlatego ozdabiają wesela, chrzciny, zaręczyny, pierwsze urodziny i inne szczęśliwe wydarzenia, które noszą znaczenie czystości i niewinności. Jeśli chcesz okazać komuś szacunek, uznanie i pokazać, że masz dobre zdanie na temat tej osoby, nie możesz pomylić się z białym kwiatem jaśminu.

Jaki jest najlepszy sposób okazywania komuś miłości i przywiązania, niż obdarowanie go różowym kwiatem jaśminu? Różowa odmiana jaśminu reprezentuje kobiecą energię, delikatny dotyk, czystą duszę, piękno ciała i urok ducha. Może być najlepszym sposobem, aby wyrazić pociąg do pięknej kobiety i zaprosić ją do lepszego poznania się.

Podarowanie komuś niebieskiego kwiatu jaśminu wyśle ​​wiadomość o uczciwości i zaufaniu. Może również wysłać wiadomość, że jesteś (jeśli jesteś kobietą) gotowa oddać swoje serce osobie i przekazać klucze, które prowadzą do małżeństwa.

Pomarańczowy jaśmin to żywe przypomnienie, że jest szczęście, radość, pasja i miłość wokół nas, nawet w najdrobniejszych sprawach. Jeśli chcesz pocieszyć kogoś, kogo kochasz lub przynieść pozytywną energię do domu, kup bukiet pomarańczowych jaśminów. Z drugiej strony to świetny sposób, aby komuś życzyć szczęśliwego startu, ponieważ symbolizuje optymizm i powodzenie, a także wysoką motywację, wsparcie i silny impuls.

Jeśli bardziej lubisz kolor żółty, ale nadal chcesz wyrazić szczęście i optymizm, żółty kwiat jaśminu również wykona świetną robotę. Zajmuje drugie miejsce w popularności, zaraz po białym. Sprawi, że poczujesz się świetnie i zmotywowany do zakończenia codziennych zadań. Jeśli ktoś bliski Twojemu sercu przeżywa trudny okres, dobrze byłoby podarować mu żółty kwiat, aby przypominał mu, że istnieje wyjście z szarej strefy.

Kiedy chcesz wywrzeć silne wrażenie i podarować coś wyjątkowego, najlepszym wyborem jest fioletowy kwiat jaśminu. Fiolet to kolor królewskości, szlachetności, ekstrawagancji i wszystkiego, co nie jest zwyczajne. Każdy, kto jest otwarty, ekstrawertyczny, nieco inny, doceni fioletowy kwiat jaśminu.

Czerwony kwiat jaśminu łączy się z pasją i miłością każdego rodzaju. Podaruj bukiet partnerowi, przyjacielowi lub członkowi rodziny, aby pokazać, jak bardzo kochasz. Kolor jest głównie związany z romantyczną miłością, więc to idealny prezent dla osoby, w której się zakochałeś. Ludzie zwykle kupują róże jako prezent na Walentynki, ale czerwony kwiat jaśminu może być tutaj znacznie lepszym wyborem. Jeśli Twoja dama uwielbia zapachy, a jej serce jest łagodne i jednocześnie nieco dzikie, oczarujesz ją tym podarunkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here