Znaczenie kwiatów: Co oznacza Kalanchoe?

0
1614
Co oznacza kalanchoe?

Kalanchoe to roślina doniczkowa, popularna m.in. w Chinach, licząca nawet 200 gatunków. Co dokładnie oznaczają te kwiaty?

Kwiat Kalanchoe jest często preferowany podczas wizyt pacjentów. Ma znaczenie zgodnie z kolorami. Żółty kwiat jest preferowany podczas wizyt pacjenta, podczas gdy czerwony kolor to kwiat, który można zabrać na walentynki. Różowy można obdarować bliskimi, aby spełnić życzenia i wyrazić szczęście.

  • jest popularną rośliną podczas obchodów chińskiego Nowego Roku, ponieważ podobno przynosi bogactwo i dobrobyt,
  • są uprawiane jako ozdobne rośliny doniczkowe i rośliny skalne, albo sukulenty ogrodowe,
  • roślina była stosowana w tradycyjnej medycynie do leczenia infekcji, reumatyzmu i stanów zapalnych
  • ekstrakty Kalanchoe mają również działanie immunosupresyjne. Kalanchoe pinnata odnotowano w Trynidadzie i Tobago, jako tradycyjne leczenie nadciśnienia tętniczego,
  • Kalanchoe jest również skuteczne w leczeniu raka. Liście zawierają związek organiczny, który może zapobiegać rozwojowi i przerzutom komórek rakowych.

Kalanchoe symbolizuje wytrzymałość i trwałe uczucie. Może także symbolizować bogactwo i dobrobyt.

Była jedną z pierwszych roślin w kosmosie, wysłaną do radzieckiej stacji kosmicznej Salyut 1 w 1971 roku. Rośliny zostały przyniesione na stację, aby poprawić nastrój załogi.

Świetnie spisują się w ogrodach i jako rośliny doniczkowe, mające spore zainteresowanie w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Więcej informacji o tym gatunku znajdziecie również na naszym portalu, w dziale Encyklopedia kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here