Znaczenie kwiatów: Co oznacza kamelia?

0
1825
Co oznacza kamelia?

Kamelia to piękna roślina, która kwitnie głównie zimą. Większość jej gatunków pochodzi z Azji, a czy posiada jakieś szczególnie znaczenie?

Co oznacza kwiat kamelii?

Długość życia – kwiaty kamelii były symbolami długowieczności i przezwyciężenia wszystkiego, co nas czeka. Często jest zabierany do grobów, aby wysłać światu przesłanie, że ci, którzy umarli, mogą nie być z nami na ziemi, ale nadal będą żyli w naszych sercach.

Pragnienie – kwiaty kamelii to także symbole pożądania i pasji. Jest idealnym prezentem np. dla naszego partnera, dzięki któremu odczuwamy te silne emocje. Wyśle ​​mocne przesłanie do osoby, którą kochasz, nawet bez słowa.

Doskonałość – kamelie są również symbolem doskonałości. Możesz podarować kwiat komuś, kogo uważasz za idealnego, albo chcesz, żeby osiągnął sukces.

Znaczenie koloru kwiatów kamelii

Kolor różowy jest symbolem romansu, miłości i przywiązania, a także znakiem kobiecej energii. Ten kwiat jest idealny również pod innym względem – możesz oznajmić ukochanemu, że za nim tęsknisz i nie możesz się doczekać, aby go zobaczyć.

Kwiaty czerwonej kamelii są symbolem pożądania oraz pasji. Mogą się nadać na prezent walentynkowy.

Białe kwiaty kamelii są symbolami niewinności oraz miłości między matką a dzieckiem, ale mogą być również znakiem żałoby. Kamelie w tej barwie mogą też oznaczać szczęście, więc wiele osób umieszcza je w swoich domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here