Znaczenie kwiatów: Co oznacza lawenda?

0
3555
Co oznacza lawenda?

Kwiaty lawendy od wieków są cenione ze względu na ich piękno, zapach i właściwości lecznicze. Mają również unikalne znaczenie.

Co oznacza kwiat lawendy?

  • Czystość
  • Cisza
  • Poświęcenie
  • Uwaga
  • Spokój
  • Wdzięk
  • Spokój

Znaczenie koloru kwiatu lawendy

Podczas gdy fioletowy jest kolorem królewskim, a różowy kolorem młodości, lawenda to kobiecość. Reprezentuje wdzięk i elegancję. Lawenda ma święte miejsce w naturze, a dzięki fioletowym kwiatom jest często uważana za najbardziej delikatną i cenną. Każda aranżacja wypełniona tymi pięknymi kwiatami przesyła przesłanie kobiecego piękna.

Odpowiednie na okazje

Kwiaty lawendy są uprawiane w ogrodach i wykorzystywane ze względu na ich aromat i zastosowania lecznicze bardziej, niż na specjalne okazje. Są one jednak często stosowane w aranżacjach innych podobnie kolorowych kwiatów i byłyby odpowiednie na każdy rodzaj wyrafinowanej, czy eleganckiej okazji.

Cechy botaniczne lawendy

Lawenda jest szeroko stosowana w aromaterapii i przy niewielkich obrażeniach. Uważa się, że napary łagodzą ukąszenia owadów, oparzenia, trądzik, stany zapalne i bóle głowy. Pęczki lawendy są również znane z odstraszania owadów. W poduszkach nasiona lawendy i kwiaty pomagają spać i zrelaksować. Napar z kwiatostanów dodanych do szklanki wrzącej wody służy do uspokojenia i relaksu przed snem.

Olejek lawendowy został zatwierdzony do stosowania jako środek przeciwlękowy w Niemczech, pod nazwą Lasea. Artykuł badawczy na temat lawendy i układu nerwowego opublikowany w 2013 roku stwierdza, że ​​„rośnie liczba dowodów sugerujących, że olejek lawendowy może być skutecznym lekarstwem w leczeniu wielu zaburzeń neurologicznych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here