Znaczenie kwiatów: Co oznacza lilak?

0
1778
Co oznacza lilak?

Lilak to liczący kilkadziesiąt gatunków kwiat, który rośnie w różnych kolorach. Czy kwiaty te posiadają jakieś specjalnie znaczenie? Sprawdźmy.

Lilak – znaczenie kwiatu

Wszystkie kwiaty mają zwykle jakieś znaczenie, dlatego warto w niektórych przypadkach znać ich symbolikę i wybrać ten odpowiedni.

Lilak przede wszystkim oznacza miłość i już w dalekiej przeszłości był uznawany za znak pierwszej miłości. Może również wskazywać, że to właściwy czas, aby nowa miłość wkroczyła do Twojego życia.

Jednym z najważniejszych znaczeń związanych z lilakiem jest niewinność. Dotyczy to zwłaszcza białych kwiatów, które są jedne z najpiękniejszych w tym rodzaju. Z tego powodu są zwykle stosowane na wesela, czy też porody. Innym znaczeniem jest pewność siebie, dlatego może być świetnym prezentem wśród przyjaciół lub partnerów.

Lilak – znaczenie kolorów

Lilak może także zmieniać znaczenie w zależności od koloru kwiatów. Głównym kolorem typowym dla tego kwiatu jest lila lub fiolet. To symbol duchowości, które daje ważne instrukcje związane z „podróżą” duchową.

Jeśli otrzymałeś kwiaty w fioletowym kolorze, to jest prawdopodobieństwo, że może mieć coś wspólnego z duchowością, dlatego trzeba dokładne przeanalizować możliwą symbolikę. Fioletowy lilak może też przypominać o Twojej pierwszej miłości i doświadczeniach z tym związanych.

Można również znaleźć biały kwiat lilaka. Jest symbolem czystości, więc bardzo często wiąże się go dzieciństwem. Biel symbolizuje też niewinność. Z powodu tych wszystkich faktów, lilak to częsty element dekoracji ślubnych, jak i symboliczny znak narodzin oraz innych ważnych wydarzeń.

Niebieski lilak jest natomiast związany ze spokojem, podobnie jak ze szczęściem oraz radością. Przyjaźń i radość sugeruje z kolei różowy lilak, a purpurowa odmiana pasję, miłość, energię, czy optymizm.

Sprawdź nasz dział Znaczenie kwiatów, gdzie znajdują się artykuły na temat znaczeń oraz symboli kilkudziesięciu różnych kwiatów – od pospolitych roślin, po ten zdecydowanie mniej dostępne i egzotyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here