Znaczenie kwiatów: Co oznacza lilia?

0
6788
Co oznacza lilia?

Siła i piękno tego eleganckiego, międzynarodowego kwiatu, ugruntowały jej pozycję w wielu kulturach świata. Co oznacza lilia?

Przy tak eleganckim wyglądzie nic dziwnego, że kwiat oznacza królewskość, odrodzenie i czystość.

Co oznacza kwiat lilii?

  • królewskość
  • macierzyństwo i płodność
  • czystość i piękno młodości
  • pasja
  • odnowienie i odrodzenie

Znaczenie kolorów kwiatów lilii

Białe lilie są oczywistym symbolem czystości, zwłaszcza że wiele chrześcijańskich wyznań używa śnieżnej „Madonny Lily”, do reprezentowania Matki Boskiej. Różowy kwiat w paski, znany jako Stargazer Lily, jest obecnie jednym z najpopularniejszych kwiatów do bukietów i oznacza ambicję oraz zachętę przy trudnym wyzwaniu. Żółte i złote lilie najczęściej symbolizują dobre zdrowie, podczas gdy jaskrawoczerwone kwiaty mówią o pasji i świetnie sprawdzają się na weselach.

Co oznacza lilia?

Fakty o kwiatach lilii

Lilie są rodzime na całym świecie i mają znaczenie w dziesiątkach różnych kultur. Doprowadziło to do wczesnych programów hodowlanych, czego rezultatem są tysiące różnych kolorów i wzorów płatków, które można dziś znaleźć. Większość nazwanych odmian tego kwiatu to hybrydy.

Znaczące cechy botaniczne kwiatu lilii

Wiele azjatyckich odmian jest wykorzystywanych do żywności. Chińska tradycyjna medycyna uważa, że ​​wiele różnych odmian lilii ma chłodzący, kojący wpływ na organizm. Średniowieczna medycyna w Europie wymagała użycia zmiażdżonych korzeni „Madonny Lily” do zmniejszania guzów, leczenia owrzodzeń skóry i łagodzenia bólu ścięgien.

Symbolika kwiatu lilii

Zarówno Grecy, jak i Rzymianie bardzo wysoko cenili lilię, włączając ją przez dziesiątki swoich mitów religijnych, intensywnie rozmnażając rośliny. Lilia jest bardzo poszukiwana w Chinach na wesela, ponieważ jej nazwa brzmi jak początek frazy, która życzyłaby parze szczęśliwego związku przez stulecie. Chińscy przyjaciele i członkowie rodziny również dają kwiat ludziom, którzy doświadczyli niedawnej straty, ponieważ uważa się, że pomaga to złagodzić ból serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here