Znaczenie kwiatów: co oznacza niezapominajka?

0
6053
Co oznacza niezapominajka?

Niezapominajka to kwiat z małymi, bardzo delikatnymi płatkami, rosnący w wielu miejscach świata. Jakie jest natomiast jego znaczenie?

Niezapominajki to po rosyjsku niezabudki, czyli „mysie uszko”, które faktycznie może się tak kojarzyć, jeśli spojrzymy na delikatną strukturę płatków kwiatów.

Gatunki tej rośliny występują w zasadzie na wszystkich kontynentach globu, z wyjątkiem terenów Antarktydy. Akceptują przede wszystkim umiarkowany klimat.

Znaczenie kwiatów – niezapominajka

  • Prawdziwa miłość – wręczenie komuś niezapominajki oznacza, że ​​naprawdę kochasz i szanujesz tę osobę. Ten piękny kwiat może nie jest tak elegancki jak kwiat róży, ale ma silne znaczenie, które przezwycięża jego wygląd i rozmiar. Zawsze możesz dać ten kwiat partnerowi, aby zaskoczyć go i pokazać swoje prawdziwe emocje.
  • Wierność – ten kwiat powie ukochanej osobie, że jesteś wierny i nie masz zamiaru skrzywdzić tej osoby. Otrzymanie tego kwiatu od osoby, którą kochasz, oznacza również, że jest ci wierna i bardzo troszczy się o Ciebie.
  • Długotrwała relacja – ten kwiat oznajmia, że istnieje silny związek między Tobą a osobą, która daje Ci ten kwiat. To połączenie nie może zostać zerwane przez nikogo.
  • Pamiętanie o kimś – już sama nazwa niezapominajki wskazuje pewnie znaczenie. Jeśli dajesz go komuś, możesz przekazać wiadomość iż nie chcesz, aby ta osoba zapomniała o Tobie. Ten kwiat jest pięknym przypomnieniem, że wybrana osoba jest wyjątkowa w Twoim życiu i zasługuje na szacunek.

Znaczenie kolorów niezapominajki

Niezapominajka występuje w kilku kolorach:

Kolor biały jest symbolem czystości, niewinności i duchowości. Ten kwiat może zostać podarowany komuś, kto właśnie urodził dziecko lub może służyć jako dekoracja ślubów i bukietów ślubnych.

Kolor niebieski jest symbolem zaufania i szacunku. Ta barwa jest ściśle związana z symbolicznym znaczeniem niezapominajki. Symbolizuje pamięć o kimś i szacunek dla tej osoby, bez względu na to co reprezentuje.

Kolor różowy to symbol romansu, miłości i delikatnych emocji. Ten kwiat można podarować komuś, kogo kochasz i szanujesz, ale także jako symbol nie zapominania o kimś. Ten kolor idealnie współgra z symbolicznym znaczeniem kwiatu niezapominajki, jako wieczna miłość i trwałe połączenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here