Znaczenie kwiatów: Co oznacza petunia?

0
934
Co oznaczają petunie?

Obejmująca kilkadziesiąt gatunków, petunia jest jedną z najpopularniejszych roślin ogrodowych. Posiada także swoje znaczenie, tak jak inne kwiaty.

Co oznacza kwiat petunii?

  • Gniew
  • Uraza
  • Wygoda

Gniew – kwiat petunii ma bardzo silne znaczenie – gniew. Pochodziło z różnych kultur, które konstruowały tę symbolikę i przekazywały ją do dziś. Znaczenie to zależy również od relacji między osobą obdarowującą kwiat a osobą, która go otrzymuje. Gniew jest zdecydowanie znaczeniem, którego chcesz uniknąć.

Niechęć – na to znaczenie ma również wpływ historia. Znaczenie urazy jest znowu czymś, czego nie chcesz przekazywać komuś, kto jest Ci drogi. Upewnij się, że wybierasz właściwą osobę, której chcesz dać ten kwiat, jeśli chcesz oszczędzić sobie kłopotów.

Wygoda – kwiat petunii jest również symbolem wygody. Powie wyjątkowej osobie, że jesteś nim zainteresowany i że czujesz się najlepiej, gdy dwoje z was jest blisko. To idealny kwiat na prezent dla swojej sympatii lub partnera, szczególnie jeśli niedawno zaczęliście poważniejszy związek.

Znaczenie koloru kwiatów petunii

Biel jest symbolem niewinności, czystości i duchowości. Często używana podczas ceremonii ślubnych ze względu na jej neutralność, ale także dlatego, że jest ona powiązana z symboliką duchową i czczeniem boskich sił. Biała petunia jest również symbolem zaufania, godności, prawdy i może być świetnym prezentem dla kogoś, kto jest doskonałym lustrem wszystkich tych cech.

Kolor fioletowy jest symbolem fantazji, tajemnicy, wdzięku i zaklęcia. Fioletowy kwiat petunii jest z pewnością pięknym kwiatem i powinien zostać podarowany komuś, kto pasuje do tych cech. Nie wyśle ​​się złej wiadomości do kogoś, kto jest Twoim przyjacielem lub współpracownikiem.

Kolor różowy jest symbolem matczynej miłości, współczucia, delikatności i kobiecej energii. Te kwiaty są idealnym prezentem dla prawie każdej kobiety w Twoim życiu. Róż ma delikatne i współczujące wibracje, więc zawsze możesz go wybrać, jeśli chcesz pokazać komuś, jak bardzo Ci zależy.

Żółte petunie są symbolami szacunku, współczucia i przyjaźni. Jak już sugerują te słowa, mogą być świetnym prezentem dla kogoś, kto przeżywa trudne chwile, a także świetnym prezentem dla przyjaciela, który jest blisko Ciebie.

Kolor czerwony jest symbolem miłości, pasji. To idealny kolor, aby pokazać komuś, jak bardzo go kochasz. Ten kolor kwiatów to świetny prezent na Walentynki, ale także na każdy inny dzień, kiedy chcesz wyrazić swoją głęboką miłość i namiętność do kogoś. Gdy zmęczysz się prezentami na rocznicę, delikatne petunie mogą być świetną opcją.

Kolor niebieski to symbol zaufania, intymności i spokojnej energii. Te kwiaty są po prostu piękne ze względu na ich wyjątkowość i oszałamiający wygląd zewnętrzny. Niebieski kwiat petunii może zostać podarowany każdemu, kto zasługuje na te pochwały i komuś, kto jest dla Ciebie wystarczająco drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here