Znaczenie kwiatów: Co oznacza piwonia?

0
3126
Co oznacza piwonia?

Kwiaty te należą do jednych z najpopularniejszych z grona ogrodowych, a co za tym idzie posiada kilka ważnych symboli. Co dokładnie oznacza piwonia?

Co oznacza piwonia?

  • Honor
  • Romans
  • Piękno
  • Nieśmiałość
  • Bogactwo

Honor – kwiat piwonii jest symbolem honoru, a to znaczenie ma szczególne znaczenie dla osób, które sprawiły, że ich rodziny były dumne z sukcesu. To symboliczne znaczenie sprawia, że ​​piwonia jest doskonałym prezentem dla tych, którzy właśnie ukończyli szkołę lub coś innego wyszło niezwykle pozytywnie.

Romans – kwiat piwonii jest również symbolem romansu i miłości. Piękne kwiaty piwonii mogą być świetnym prezentem dla kogoś, kto jest Twoją sympatią lub dla Twojego partnera, szczególnie jeśli chcesz pokazać, jak głębokie i poważne są te emocje.

Piękno – kwiat piwonii jest symbolem piękna i wdzięku. To symboliczne znaczenie jest obecne w większości kultur.

Nieśmiałość – symboliczne znaczenie nieśmiałości jest również związane z kwiatem piwonii.

Bogactwo – kwiat piwonii od dawna jest częścią królewskich ogrodów i balkonów. Te wspaniałe kwiaty wyróżniały się delikatnością i kruchym pięknem, dzięki czemu stały się symbolem statusu i jednym z ulubionych kwiatów królewskich w ogrodach.

Znaczenie koloru kwiatów piwonii

Kwiat piwonii występuje w kilku kolorach i są to:

Głęboka czerwień piwonii

Głęboki czerwony kwiat piwonii jest symbolem miłości i pasji. To także wyraz honoru i szacunku, które są szczególnie ważne w Chinach i Japonii. Niektóre kultury kojarzą czerwony kolor z bogactwem i obfitością, co tłumaczy symboliczne znaczenie tego pięknego kwiatu, który jest powiązany z tymi cechami.

Różowa piwonia

Różowy kwiat piwonii jest symbolem romansu, a ten kolor kwiatu jest zwykle częścią bukietów ślubnych i uroczystości weselnych. Może to być idealny prezent dla partnera i każdego, kto ukradł Ci serce.

Biała piwonia

Biały kwiat piwonii jest symbolem piękna, a także wstydu. Może być świetnym sposobem, aby przeprosić kogoś za zawstydzenie siebie lub poprosić o wybaczenie z powodu czegoś, co zrobiłeś. Białe lub bladoróżowe kwiaty piwonii są również powszechnie używane do bukietów ślubnych, podobnie jak różowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here