Znaczenie kwiatów: Co oznacza plumeria?

0
1319
Co oznacza plumeria?

Plumeria to inaczej zwany Kwiat Lei, który pochodzi z Ameryki Środkowej. Niesie ze sobą głęboką symbolikę. Co dokładnie oznacza?

Co oznacza plumeria?

  • Nowy początek
  • Nowe życie lub narodziny
  • Urok
  • Wdzięk
  • Piękno

Nowy początek – Plumeria zawsze była symbolem nowego początku. Podczas ceremonii ślubnych i chrztów oznacza start nowego rozdziału w życiu i zapomnienie o przeszłości. Nawet dzisiaj stosuje się ją dość często jako dekorację podczas ceremonii ślubnych, gdzie oferuje nie tylko subtelne piękno, ale też silną wartość symboliczną.

Narodziny, nowe życie – podobnie jak w powyższym znaczeniu, plumeria jest również symbolem nowego życia lub narodzin. Już można się domyślić, że jest to idealny kwiat na prezent dla kogoś, kto właśnie urodził dziecko, jest też idealną ozdobą chrztu.

Urok i wdzięk – kwiat jest również symbolem uroku i wdzięku. Nic dziwnego, ponieważ jego prosty wygląd przypomina nam dokładnie te cechy. Są to proste, ale wciąż piękne kwiaty, które możesz podarować ukochanym osobom każdego dnia, chcąc pokazać, ile naprawdę dla Ciebie znaczą.

Znaczenie koloru kwiatów Plumerii

Kolor biały symbolizuje duchowość i niewinność, dlatego właśnie w tej barwie plumeria jest najczęściej używana podczas ceremonii ślubnych i chrztów. Kolor jest bardzo neutralny i stanowi uzupełnienie i tak już silnej duchowej symboliki.

Żółty to symbol radości, szczęścia i optymizmu. To także kolor przyjaźni, dlatego obdarowywanie Twoich drogich przyjaciół żółtymi kwiatami plumerii nie może być pomyłką.

Pomarańczowy, podobnie jak żółty, jest symbolem pozytywnej energii, ale także piękna. Ten odważny kolor z pewnością będzie idealnym prezentem dla kogoś, kto jest Ci bardzo bliski.

Kolor różowy to symbol miłości, romansu i delikatności. Różowa Plumeria to idealny prezent dla kogoś, kogo kochasz i komu chcesz pokazać swoje emocje.

Kolor czerwony to symbole miłości, romansów, a także pasji. Plumerie w tym odcieniu piękne, a w połączeniu z silną symboliką, wysyła szczególnie bezpośrednie przesłanie miłości i oddania każdemu, kto jest odbiorcą tego pięknego kwiatu.

Kolor fioletowy ma w sobie symbolikę szlachetności, królewskości i piękna. Jest piękną dekoracją na specjalną okazję i zdecydowanie przyciąga uwagę wszystkich.

Kolor zielony to symbol odnowy, natury i energii. Zielona plumeria po prostu zaprasza pozytywną energię do Twojego domu i sprawia, że ​​Twój dzień jest dużo jaśniejszy i pełen optymizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here