Znaczenie kwiatów: Co oznacza stokrotka?

0
5430
Co oznacza stokrotka?

Stokrotka to mały, okrągły kwiat z białymi liśćmi i najczęściej żółtym środkiem. Można go znaleźć w wielu częściach świata, ale czy wiecie, co dokładnie oznacza?

Co oznacza kwiat stokrotki?

  • niewinność,
  • czystość,
  • nowe początki,
  • prawdziwą miłość.

Znaczenie koloru kwiatów stokrotki

Kwiat stokrotki występują w kilku kolorach i są to:

Biała stokrotka

Kwiat białej stokrotki jest symbolem czystości i niewinności. Ten kwiat reprezentuje również duchowość i dlatego jest idealnym prezentem dla każdego, kto szuka prezentu dla noworodka lub rodziców noworodka.

Żółta stokrotka

Żółty symbolizuje szczęście, radość i przyjaźń. Zawsze możesz dać ten kwiat komuś, kto jest Twoim przyjacielem. Żółte stokrotki będą przyciągać wzrok w domu i przyniosą Ci dużo pozytywnej energii.

Różowa stokrotka

Kolor różowy to symbol miłości, romansu i delikatności. Ten kolor kwiatu może zostać podarowany komuś, kto jest Twoją sympatią. Kolor różowy jest również symbolem kobiecej energii.

Czerwona stokrotka

Czerwień to kolor miłości, romansu i pasji. Oznajmi partnerowi, że Ci zależy i jesteś mu oddany w 100%.

Etymologiczne znaczenie kwiatu stokrotki

Współczesne angielskie słowo „stokrotka” pochodzi od staroangielskiego słowa, które jest niemożliwe do przeliterowania, a prawie niemożliwe do wymówienia. Ważne jest to, że staroangielskie słowo oznaczało „oko dnia”, ponieważ kwiaty stokrotki otwierały się tylko w ciągu dnia.

„Daisy” stało się również slangowym słowem określającym coś doskonałej jakości, jak pokazano w książkach wydrukowanych na początku XIX wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here