Znaczenie kwiatów: Co oznacza Wilec?

0
1158
Co oznacza wilec?

Wilec (Morning Glory) to kwiat z rodzaju pnących, obejmujący kilkaset gatunków. Ta bogato kwitnąca roślina jest spokrewniona m.in. z powojem. Co natomiast wilec znaczy?

Śmiertelność miłości

Kwiat ma znaczenie śmiertelności miłości. Istnieje wiele opowieści i mitów na temat kwiatu Morning Glory, a wiele z nich jest związanych z miłością i wyrażaniem miłości. Wiktoriańczycy postrzegali Wilec jako symbol śmiertelności miłości.

Niespełniona miłość

Wilec jest także symbolem nieodwzajemnionej miłości. Te małe kwiaty są symbolami m.in. smutku po zerwaniu.

Ograniczona miłość

Symbolika kwiatu Morning Glory jest ściśle związana z miłością i uczuciem smutku. Ta delikatna symbolika kwiatów jest ograniczona i nie jest w stanie pokazać pełnej siły Twojej miłości. Mówi o tym stara chińska opowieść o dwojgu kochankach, którzy mieli wzrok skierowany tylko dla siebie i zaniedbali wszystko inne. Rozzłościło to bogów, dlatego postanowili ograniczyć spotkania do jednego dnia w roku.

Kochanie na próżno

Jest powiązanie z powyższymi znaczeniami. Mały kwiatek Wilca symbolizuje kochanie na próżno i niemożność bycia z tym, którego kochasz. Większość symbolicznych znaczeń kryjących się za kwiatem Morning Glory jest smutna i przypomina nam o niezbyt szczęśliwej stronie miłości. Na to ma również wpływ kultura chińska i jest to doskonały przykład tego, że miłość czasami nie ma znaczenia, jeśli istnieją znacznie silniejsze rzeczy, które dzielą was dwoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here