Znaczenie kwiatów: Co oznaczają frezje?

0
4210
kwiaty frezji

Frezje są najbardziej znane ze swoich delikatnych kwiatów i obfitego, cytrusowego zapachu. Do jakich uroczystości te kwiaty pasują i co oznaczają?

Co oznacza kwiat frezji?

Piękna frezja ma kilka powiązanych ze sobą znaczeń. Kwitnienie frezji zazwyczaj oznacza:

  • Niewinność
  • Zamyślenie
  • Zaufanie
  • Przyjaźń
  • Słodycz

Znaczenie kolorów kwiatów frezji

Wszystkie frezje oznaczają zaufanie i niewinność, ale biała frezja jest często używana na weselach i symbolizuje niewinność i czystość panny młodej oraz zaufanie między panną młodą a panem młodym. Dziewczęta mogą rozrzucać płatki lub nosić ze sobą miniaturowe bukiety. Frezje są czasem noszone we włosach.

Bukiety kolorowych frezji noszą znaczenie przyjaźni, troskliwości i zaufania. Są odpowiednie między przyjaciółmi, współpracownikami i członkami rodziny. Coraz częściej wysyłane są także mamom w bukietach na Dzień Matki.

Można użyć symboliki kolorów innych kwiatów, takich jak czerwony dla namiętności, różowy dla matczynej miłości i żółty dla radości i odnowy.

kwiaty frezji

Symbolika kwiatu frezji

Frezje to popularne kwiaty ślubne na całym świecie. Dodają koloru i zapachu do każdej aranżacji i są często używane w bukietach ślubnych, a nawet jako ozdoby na stole weselnym. W tym kontekście biały kwiat frezji oznacza niewinność i czystość.

Frezje są również używane jako podziękowania dla kogoś, kto z wdziękiem występował w trudnych warunkach. Ich delikatna natura czyni je szczególnie odpowiednimi dla młodych dziewcząt po tańcu lub innych występach artystycznych. W tym kontekście kolor kwiatu nie ma znaczenia. Wybierz jedną z jej ulubionych kolorów lub pasującą do tematu wydarzenia.

W czasach wiktoriańskich, kiedy kwiaty często niosły tajne wiadomości, które nie mogą być wypowiedziane, frezja symbolizowała zaufanie.

W Stanach Zjednoczonych frezja jest symbolem siódmej rocznicy ślubu.

Etymologiczne znaczenie kwiatu frezji

Frezja jest zarówno zwyczajową, jak i naukową nazwą. Botanik Christian P Ecklon nazwał je po swoim koledze, w hołdzie ich przyjaźni. Mówi się, że frezje symbolizują przyjaźń, by uszanować więź między Ecklonem a Friedrich HT Freese.

Cechy botaniczne kwiatu frezji

Kwiaty frezji są cenione za ich zapachy cytrusowe. Ich zapach jest stosowany w kosmetykach, mydłach i szamponach, a nawet jest używany do zapachu świec i potpourri. Uważa się, że zapach frezji łagodzi stres i sprzyja relaksowi.

kwiaty frezji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here