Znaczenie kwiatów: Co oznaczają konopie?

0
513
Co oznaczają konopie?

Konopie w pierwszej chwili mogą nam się kojarzyć niekorzystnie. Są jednak obecne na świecie już od 10 000 lat, podobnie jak ich różne znaczenie.

Roślina ma swoje zastosowanie w kilku branżach, od medycznej, poprzez pielęgnację ciała, żywność, tekstylia, czy materiały budowlane.

Konopia – znaczenie

Roślina konopna symbolizuje miłość, pokój, uzdrowienie, wizję i medytację .

Nie wiadomo, skąd dokładnie pochodzi nazwa „Konopie”, ponieważ wiele różnych cywilizacji używało podobnych słów do opisania rośliny.

Holendrzy używali słowa „hennep”, Grecy używali „kannabis”, Niemcy używali „hanf”, podczas gdy Norwegowie i Duńczycy używali słowa „hamp”.

Konopie – fakty

  • Konopie mogą rosnąć w prawie każdym kraju na świecie i wszystkie części rośliny mogą zostać użyte.
  • Istnieje ponad 50 000 różnych znanych zastosowań konopi.
  • Konopie i marihuana są członkami tej samej rodziny Cannabis Sativa.
  • Główną różnicą między dwiema roślinami jest poziom THC. Marihuana zawiera dwadzieścia razy więcej THC niż konopie. Czasami różnica jest jeszcze większa.
  • Konopie zostały wykorzystane w Czarnobylu w celu zmniejszenia efektów radioaktywnych po katastrofie nuklearnej, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku.
  • Niektóre z najbardziej znanych dzieł sztuki w historii zostały namalowane na płótnach wykonanych z konopi. Artyści tacy jak Rembrandt, Gainsborough i Van Gogh używali płócien konopnych.

Znaczenie koloru konopi

Konopie występują tylko w kolorze zielonym, który ma swoje specyficzne znaczenie i symbolikę.

Zielony kolor generalnie wzmacnia pozytywne uczucia, a jednocześnie osłabia negatywne emocje. Uważa się, że zielony ma pozytywny wpływ na równowagę serca i nerek.

Nic więc dziwnego, że poczekalnie dla wykonawców w stacjach telewizyjnych i kinach są zwykle zabarwione na zielono, aby pomóc ludziom w zmniejszeniu stresu.

Kolor zielony jest również często kojarzony ze szczęściem, tak jak w przypadku czterolistnej koniczyny. Służy również do wskazywania sukcesu i innych pozytywnych informacji, szczególnie w świecie cyfrowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here