Znaczenie kwiatów: Co oznaczają żonkile?

0
3141
żonkile

Bez względu na to, czy nazywasz je żonkilami czy narcyzami, należą do tych, które najwcześniej przebiją zamarzniętą ziemię wczesną wiosną. Co oznaczają?

Zwiastując nadchodzące ocieplenie, przypominają nam, że żaden zimowy mróz nie może trwać wiecznie.

Co oznaczają żonkile?

Z racji tego, że zarówno narcyz, jak i żonkil są technicznie tym samym kwiatem, ich znaczenia również się pokrywają. Te kwiaty są zwykle uważane za następujące symbole:

  • Dobrobyt i bogactwo, zwłaszcza w przyszłości
  • Narodziny w marcu
  • Nadejście wiosny
  • Odrodzenie i odnowienie
  • Powodzenia i szczęścia
  • Przyszłe nieszczęście
  • Narcyzm i egoizm
  • Surowość i wyzwania Wielkiego Postu
  • Klarowność i inspiracja
  • Chiński Nowy Rok

Nie wszystkie znaczenia są ściśle pozytywne. Możesz np. powiedzieć przyjacielowi, że ostrzegasz go przed ego, które wymyka się spod jego kontroli.

Etymologiczne znaczenie kwiatu żonkila

Narcyz to grecka nazwa, która została powiązana z tą rośliną tysiące lat temu. Funkcjonuje zarówno jako powszechne określenie, jak i naukowa nazwa, dla około 50 różnych odmian kwiatów, w tym wszystkich żonkili. Nazwa pochodzi od greckiego słowa narkotyk, ale jest również związana z mitem młodego człowieka, znanego jako Narcyz. Był synem boga rzeki oraz nimfy, który zakochał się w swoim pięknym odbiciu. Pierwsze kwiaty Narcyza pojawiły się wokół sadzawki, w której utonął z powodu obsesji na swoim punkcie.

Symbolika kwiatu żonkila

Żonkil ma kilka negatywnych symboli, ze względu na związek z narcyzmem. Oprócz sygnalizowania, że ​​osoba ma obsesję na swoim punkcie, kwiat jest idealny do przypominania komuś, że zawsze istnieje szansa na poprawę w przyszłości. Oznacza odrodzenie i odnowienie, ponieważ jest to jedna z najwcześniejszych cebul, które wykiełkują. Jeśli znasz kogoś, kto pierwszy pojawi się na każdym wydarzeniu, możesz świętować jego punktualność za pomocą tego kwiatu. Wiktoriańczycy uważali to za kwiat egoisty, podczas gdy Chińczycy używają go do symbolizowania przyszłego dobrobytu i bogactwa.

Znaczenie kolorów kwiatu żonkila

Prawie wszystkie kwiaty pojawiają się w odcieniach pomarańczy, żółci i bieli. To łączy kwiat z czystością i ponownym narodzeniem poprzez znaczenie kolorów, a także inne cechy fizyczne. Słoneczny kolor jest bardzo uroczy i zachęcający, szczególnie po długiej zimie. Wiele osób trzyma paperwhite – białą odmianę Narcyza, w swoim domu zimą, aby utrzymać w ciągu piękno przyrody, podczas gdy wszystko na zewnątrz jest uśpione lub martwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here