Znaczenie kwiatów pogrzebowych w różnych kulturach

0
381
kwiaty pogrzebowe

Czy we wszystkich światowych kulturach akceptowane są różnego rodzaju bukiety oraz wiązanki? Sprawdźcie znaczenie kwiatów pogrzebowych.

Nie wszystkie kultury traktują śmierć w ten sam sposób. Znajomość różnych praktyk i oczekiwań kulturowych, pozwala uniknąć przypadkowych sytuacji w tym trudnym czasie.

Protestantyzm – luteranin, metodysta, prezbiterianin, episkopalian i baptysta: religie te mają podobne praktyki, które koncentrują się na życiu pozagrobowym i celebrują życie danej osoby po jej śmierci. Kwiaty w dowolnym kolorze i stylu są odpowiednie na pogrzeb, jako wyraz współczucia.

Kościół rzymskokatolicki: Według tradycji rzymskokatolickiej kwiaty powinny być ponure. Białe róże, goździki lub lilie są odpowiednie, ale inne jasne kolory zwykle się pomija.

Kultura żydowska: Kwiaty nie nadają się na żydowski pogrzeb. Dobroczynne datki są odpowiednie. Podczas wizyty w domu owoce i desery są odpowiednie, ale kwiaty już nie.

Buddyzm: W kulturze buddyjskiej białe kwiaty są odpowiednie na pogrzeby, natomiast czerwone kwiaty lub produkty żywnościowe są uważane za gest niepoprawny.

Hinduizm: W kulturze hinduskiej goście powinni przybywać w białych ubraniach, nie mając prezentów ani kwiatów.

Kultura Azjatycka: W kulturach azjatyckich, takich jak Chiny i Japonia, żółte lub białe chryzantemy są podstawowym wyborem na pogrzeb.

Mormoni: Wszystkie kwiaty są odpowiednie na pogrzebach mormonów, jednak nigdy nie powinny być wystawiane na krzyżu ani zawierać krzyża lub krucyfiksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here