Znaczenie Twojego Walentynkowego bukietu

0
634
znaczenie twojego Walentynkowego bukietu

Chociaż kartka pełna wyznań, którą dołączysz do Walentynkowego bukietu, może zrobić świetną robotę, warto również wziąć pod uwagę rodzaje kwiatów, które będziesz wysyłać swojej drugiej połówce w ten wyjątkowy dzień. W końcu nie chcesz zrobić złego wrażenia, zwłaszcza jeśli jesteś w zupełnie nowej relacji, prawda? Oto rzeczy, które warto wiedzieć o znaczeniu Walentynkowego bukietu, który wysyłasz do ukochanej osoby.

Znaczenie kolorów kwiatów

Tradycja obdarowywania kwiatami jest znana na całym świecie już od setek lat. Za ich pomocą można przekazać emocje, podkreślić wyjątkowość danej chwili, a także przekazać ukryte komunikaty, za pomocą symboli takich jak m.in kolor. Teraz nie przywiązujemy już tak dużej wagi do symboliki kwiatów i ich kolorów. Warto jednak pamiętać, co oznaczają poszczególne z nich. Oto co powinieneś wiedzieć o znaczeniu różnych kolorów:

 • Czerwone
  Czerwone kwiaty są najbardziej romantyczne, symbolizują miłość, pożądanie i namiętność. Kwiaty w tym kolorze są wybierane najczęściej i nic w tym dziwnego. Podkreślą one wielkie uczucie jakim darzymy obdarowywaną osobę. 

 • Różowe
  Różowe rośliny stanowią równowagę pomiędzy przyjaźnią a miłością. Kolor różowy symbolizuje delikatność, kobiecość i romantyczność. Bukiet w tym odcieniu sprawdzi się jako prezent dla nowo poznanej osoby, której chcemy dać sygnał, że jest dla nas ważna.

 • Białe
  Białe kwiaty symbolizują czystość i niewinność, dzięki czemu świetnie nadają się do nowej relacji, dla młodej dziewczyny lub jako dodatek do bukietu. Kolor ten jest najczęściej wykorzystywany, aby podkreślić szczere uczucia.

 • Żółte
  Żółte kwiaty oznaczają przyjaźń, więc świetnie nadają się dla kogoś, kto może czuć się samotny w Walentynki! Jednak nie są one najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, z kim się spotykasz, gdyż symbolizują też zazdrość i fałsz. Warto uważać, jeśli decydujesz się na obdarowanie kogoś kwiatami w tym kolorze. 

 • Niebieskie
  Niebieskie rośliny symbolizują wierność i świetnie sprawdzą się dla osób będących w stałych związkach. Z ich pomocą podkreślisz swoje oddanie i wierność względem drugiej połówki.

 • Fioletowe
  Kwiaty w tym kolorze tak samo, jak żółte mogą posiadać dwa znaczenia. Z jednej strony kolor ten uznany był za symbol żałoby i smutku, a z drugiej kojarzy się też z elegancją, bogactwem i wyjątkowością. Kwiaty w tym odcieniu podkreślą wyjątkowość wydarzenia z okazji, którego są wręczane oraz są świetnym pomysłem, aby powiedzieć obdarowywanej osobie, że jest wyjątkowa i jesteśmy w stanie zrobić dla niej dużo. Fioletowe kwiaty nie są jednak dobrym pomysłem na Walentynkowy podarunek.

Róże na Walentynki

Róże są zdecydowanie najpopularniejszymi i najbezpieczniejszymi kwiatami wybieranym na Walentynki. Nic w tym dziwnego bowiem są symbolem miłości i namiętności. Od koloru róż po ich liczbę można odczytać wiele ukrytych sygnałów, które pragnie powiedzieć nam obdarowujący.  Na walentynki możemy wybrać zarówno pojedynczą różę, jak i bukiet.

róże na walentynki

Storczyki na Walentynki

Dobrym pomysłem jest podarowanie ukochanej osobie storczyka w doniczce. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że kwiaty doniczkowe wytrzymają zdecydowanie dłużej niż te cięte i przypominają o uczuciu przez długi czas. Storczyki są symbolem zmysłowości i doskonałości więc sprawdzą się jako podarunek dla osoby, którą darzymy szczerym i namiętnym uczuciem.

storczyk na walentynki

Tulipany na Walentynki

Tulipany podobnie jak róże są bardzo popularne i chętnie wybierane jako prezent. Symbolika tej rośliny zbliżona jest do róż, dlatego podarowanie bukietu z tulipanów jest dobrym pomysłem na Walentynki. Posiadają również szereg odcieni, więc znajdą swoje miejsce w niemalże każdym bukiecie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby stworzyć romantyczną atmosferę warto zaopatrzyć się w bukiet z czerwonych tulipanów.

Frezie na Walentynki

Ponieważ frezja jest pachnącą, trwałą i piękną rośliną można by założyć, że jest idealną alternatywą dla róż w Walentynki. Jednak w rzeczywistości jest symbolem przyjaźni, szacunku i uznania, w przeciwieństwie do romantycznych wiązanek z czerwonych róż. Frezje będą stanowić świetny dodatek do mieszanych bukietów oraz sprawdzą się jako niezobowiązujący podarunek dla bliskiej osoby, którą darzymy sympatią. Frezje dostępne są w wielu kolorach, więc znaczenie bukietu z ich udziałem można kreować za pomocą barw.

twojogrodek.plZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here