Co oznaczają tatuaże z kwiatami? (cz. 1)

0
1261
tatuaże

Od miłości i przyjaźni do radości i szczęścia. Kwiaty mają symboliczne znaczenie od czasów wiktoriańskich. Co oznaczają poszczególne tatuaże z kwiatami?

Nic więc dziwnego, że z biegiem lat kwiaty zostały włączone do wszystkiego, od biżuterii po odzież, a ostatnio do tatuaży. I choć z pewnością wyglądają oszałamiająco na skórze mężczyzn i kobiet, te tatuaże kwiatowe zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat z powodów nie tylko ich piękna.

W różnych kulturach, religiach i wierzeniach kwiaty mają głęboko osobiste znaczenie. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nowy atrament do swojej kolekcji sztuki ciała, czy też po prostu interesuje Cię znaczenie tych arcydzieł, podajemy niektóre z najpopularniejszych tatuaży kwiatowych i ich znaczenie poniżej.

Róże

Widząc, że róża jest najpopularniejszym kwiatem, sensowne byłoby, że jest to również jeden z najpopularniejszych rodzajów tatuaży kwiatowych. Te tatuaże są nie tylko dla kobiet, ale też popularne wśród mężczyzn. Jako odwieczny symbol miłości, róże są powszechnym „tatuażem dla par”. Róże z cierniami są jednak najczęściej kojarzone z bólem, zwłaszcza z utratą bliskiej osoby.

Kwiatowy tatuaż

Stokrotki

Ogólnie rzecz biorąc preferowane przez kobiety. Stokrotki są piękne, delikatne i kobiece, co czyni je idealnym, małym, kwiatowym tatuażem. Tradycyjnie symbolizują niewinność i czystość, czyniąc je popularnym tatuażem pamiątkowym dla ukochanej osoby, która odeszła. A ponieważ ich płatki mieszają się ze sobą w idealnej harmonii, tworzą również piękne tatuaże pasujące do dobrych przyjaciół lub osób pozostających w związku.

Słoneczniki

Tak jak w prawdziwym życiu, tatuaże słonecznika są niesamowicie uderzające. Zwłaszcza w otoczeniu innych kwiatów – słoneczna, żywa, żółta kolorystyka i rozmiar pozwala wyróżnić się z tłumu. Słoneczniki są również powszechnie kojarzone z szczęściem i nowymi początkami, co czyni je popularnym tatuażem dla osób rozpoczynających nową fazę życia.

Tulipany

Podobnie jak słoneczniki, tulipany mają tendencję do cudownych tatuaży, gdy są wykonane w kolorze. Jako kwiat są niezwykle odporne i wracają do życia z roku na rok. Jako symbol odrodzenia i determinacji, tulipany są popularnym wyborem wśród mężczyzn i kobiet, którzy ostatnio pokonali trudną przeszkodę.

Lawenda

Kwiaty lawendy są znane z oddania, wdzięku i spokoju, podczas gdy kolor fioletowy ma również związek z królewskością i luksusem. Lawenda ma również właściwości lecznicze, dzięki czemu to popularny pomysł na tatuaż dla tych, którzy przezwyciężyli chorobę. Dodatkowo, są szczególnie popularne wśród turystów, którzy podróżują do francuskich pól lawendy.

Lilie

W ostatnich latach lilie stały się ściśle związane z chrześcijaństwem i jak się uważa, reprezentują Maryję Dziewicę, Wielkanoc, śmierć i odrodzenie. Ale oprócz religii, lilie od dawna reprezentują oddanie, zaangażowanie i przyjaźń. Choć wyglądają pięknie niemal wszędzie, ludzie zazwyczaj wybierają umieszczanie lilii na kostkach, ramionach, stopach i plecach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here