Dwie duńskie róże uhonorowane

0
511
Royal Diva

Dwie duńskie róże ogrodowe zostały uhonorowane medalem i nagrodą honorową na 67. międzynarodowym Rosenneuheiten-Wettbewerb 2019 w Baden-Baden w Niemczech.

Rosa Eskelund z Roses Forever, która hoduje róże, mówi: – Jestem bardzo szczęśliwa, a także mile zaskoczona, że ​​dwie róże otrzymały wyróżnienie. To naprawdę dowód jakości róż, ponieważ w Niemczech wymagania są bardzo wysokie – ocenia.

Dwie róże mają już ponad 10 lat. Jest to czas potrzebny na rozwój i wybranie róży ogrodowej. Wszystkie róże są opracowywane w Danii i intensywnie testowane od kilku lat na polach Danii i Holandii. Jedną z róż, którą uhonorowano brązowym medalem, jest opracowana dla duńskiego projektanta i Viking Jim Lyngvild.

Kilka lat temu sam Jim Lyngvild był z Rosą Eskelund w swoim ogrodzie, aby wybrać swoją różę. Tutaj przechowuje kilka najlepszych, nienazwanych odmian w archiwum i ma już 10-15 lat. Nazwa róży jest dość wyjątkowa i będzie łatwa do zapamiętania: „Jim the Viking”. – Tego samego wieczoru rozmawiałam ze szczęśliwym Jimem Lyngvildem, który zdobył swój medal i oboje zgodziliśmy się, że wybrał właściwą różę, która jest zarówno piękna, zdrowa, powtarzająca się, lekko pachnąca i ma silny wzrost. Szczególnie nadaje się jako gęstszy żywopłot róży lub samotnik – mówi Eskelund.

Drugą różą, która otrzymała nagrodę, była „Royal Diva” Plant 'n’ Relax. „Royal Diva” to zdrowa i pachnąca róża floribunda. Róża zdobyła honorową nagrodę w Baden-Baden za swój wygląd i zapach. Rosa Eskelund podkreśla: – Od 10 lat hoduję i wybieram pachnące róże ogrodowe. Zdrowie i zwartość są cechami, które nasi licencjonowani producenci i klienci na całym świecie naprawdę doceniają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here